37’nci Kızılay Butiği ASÜ’de Açıldı

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, kamu yararına çalışan kurum ve kuruluşların faaliyetlerinin kampüste öğrenci toplulukları eliyle yürütüldüğünü belirterek, Kızılay’la alakalı topluluğun da aktif şekilde çalışmaya başladığını söyledi.

Kızılay, ASÜ’de, kendilerine tahsis edilen alanda, ihtiyaç sahibi öğrencilere kıyafet desteği sağlayacak olan bir butik açtı. Açılış töreninde konuşan Rektör Şahin, ASÜ’de, değişik açılardan toplumun sorunlarına eğilen ve topluma dokunan çok sayıda öğrenci topluluğunun olduğunu söyledi. Kızılay ve onun çalışmalarına eğilen topluluğun da aktif şekilde faaliyette olduğuna dikkat çeken Prof. Şahin, “Çalışmaların bir ivme kazandığını söylemek mümkün ama önemli olan çalışmalardaki ivmenin sürekli olarak yukarılara taşınması. Açılan butik, yapılan güzel çalışmaların bir parçasıdır. Katkısı olan herkese çok teşekkür ederiz” dedi. Törende konuşan Belediye Başkanı Evren Dinçer de, çalışmanın öğrenciler açısından son derece önemli olduğunu belirterek, ASÜ ve Kızılay yöneticilerine teşekkür etti. Kızılay Yönetim Kurulu Üyesi Ercan Tan da, ASÜ’de açılan butiğin Kızılay’ın açtığı 37’nci butik olduğunu söyledi. İhtiyaç sahibi öğrencilerin bu butikten kıyafet temin edebileceklerini anımsatan Tan, “Butiğin açılışında bizlere destek olan Sayın Rektörümüze teşekkür ediyoruz” dedi.

Kızılay Aksaray Şube Başkanı Yusuf Öztürk’ün konuşmasının ardından Kızılay Butiğinin açılış kurdelesi kesildi ve katılımcılar, bir mağaza gibi tasarlanan mekânı ve ürünleri inceledi. Törene kamu kurumlarının temsilcileri ile sivil toplum kuruluşu yöneticileri de iştirak etti. 

1723