Tarih Bilinci Olmayan Milletler Geleceğe Güvenle Bakamaz

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Öğrenci Konseyi “100’üncü Yılında Çanakkale Ruhu” konulu bir konferans düzenledi. Konferansta Çanakkale’nin ne anlama geldiği hususunda konuşmalar yapıldı.

Devamı

Felsefe Toplantıları Kaldığı Yerden Devam Ediyor

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) tarafından her hafta düzenlenen Felsefe Toplantıları, dönem arasının ardından yeniden başladı. 17’nci toplantıda, İİBF Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Funda Çoban, “Hellenistik Felsefe ile Modernite Arasındaki Bağlar Üzerine Bir Deneme” başlıklı sunumunu gerçekleştirdi.

Devamı

İİF Dergisi Mütefekkir’in İkinci Sayısı Yayınlandı

İlk sayısını 2014 yılının Haziran ayında çıkaran Aksaray Üniversitesi (ASÜ) İslami İlimler Fakültesi Dergisi Mütefekkir’in ikinci sayısı, bilim dünyasının dikkatine sunuldu. Uluslararası hakemli bir dergi olan ve sosyal bilimlerin her alanında yayın kabul eden Mütefekkir, akademik bir dergide olması gereken titizlikle yayın hayatına devam ediyor.

Devamı

ASÜ-Piriştine Üniversitesi İşbirliği Gelişiyor

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Şereflikoçhisar Berat Cömertoğlu Meslek Yüksekokulu’nda Türk Dili Okutmanı olarak görev yapan ve bulunduğu birimin Dış İlişkiler Koordinatörü olan Kudret Safa Gümüş’ün Kosova Piriştine Üniversitesi’ne gerçekleştirdiği ziyaretin ardından, iki üniversite arasında “Mevlana Değişim Programı Protokolü” imzalanması hususu gündeme geldi.

Devamı

Rektör Acar Gazetecilerle ASÜ’yü Konuştu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Acar, şehirde faaliyet gösteren yerel ve yaygın medya temsilcileri ile sabah kahvaltısında bir araya geldi. 2011-2015 döneminde ASÜ’de yaşanan gelişmelerden Kanada’da düzenlenen İslamofobi konferanslarına, Rektörlük seçimlerinden ASÜ’nün başarılarına ve çözüm sürecinden paralel yapılanmaya kadar pek çok konuda önemli açıklamalar yaparak, soruları yanıtlayan Rektör Acar, UNİKOP Dönem Başkanlığından da bahsetti.

Devamı

Futsal Grup Maçları Başladı

Türkiye Üniversitelerarası Salon Futbolu (Futsal) 1’inci Lig Grup Müsabakaları, Aksaray Üniversitesi’nin (ASÜ) ev sahipliğinde başladı. 7 üniversiteden bay ve bayan takımların katıldığı müsabakalar kapsamında, günde 5 maç oynanıyor.

Devamı

Okutman Bilican’a “En İyi Makale” Ödülü

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Şereflikoçhisar Berat Cömertoğlu Meslek Yüksekokulu’nda İngilizce Okutmanı olarak görev yapan Recep Bilican’ın hazırladığı makale, “En İyi Makale” ödülüne layık görüldü.

Devamı

Adana Yolu Üzeri E-90 Karayolu 7. Km Merkez Kampüs 68100 Aksaray / Türkiye