Rektör Acar Aksaray FM’de ASÜ’yü Anlattı

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Acar, 99,5 frekansından yayın yapan Aksaray FM’e canlı yayın konuğu oldu.

Devamı

Taşpınar İlkokulu’na 2 Bin Kitap Bağışlandı

Aksaray Üniversitesi (ASÜ), Milli Eğitim Müdürlüğü ve Aksaray Barosu işbirliği ile düzenlenen kampanya kapsamında toplanan 2 bin kitap, Taşpınar Kasabası İlkokulu’na bağışlandı ve okulda bir kütüphane oluşturuldu.

Devamı

En Başarılı 1000 Bilim İnsanı Listesinde 4 ASÜ’lü Var

İspanya’da faaliyet gösteren Ulusal Araştırma Kurumu (National Research Council), “Türkiye’deki En Başarılı 1000 Bilim İnsanı Listesini” yayınladı. Listede Aksaray Üniversitesi’nde (ASÜ) görev yapan 4 akademisyen bulunuyor.

Devamı

Tek Seferde 17 İşbirliği Protokolü İmzalandı

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Sudan’da faaliyet gösteren 17 üniversiteyle işbirliği protokolü ve ikili anlaşmalar imzaladı. ASÜ’de ilk kez tek seferde bu denli çok sayıda işbirliği protokolü de imzalanmış oldu.

Devamı

Engelli Aileleri İçin Eğitim Semineri Protokolü İmzalandı

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Eğitim Fakültesi Dekanlığı ile Aksaray Milli Eğitim Müdürlüğü arasında önemli bir işbirliği projesi hayata geçti. Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Süleyman Yılmaz ve Milli Eğitim Müdürü Hacı Ömer Kartal, düzenlenen törenle, “Aksaray’daki Engelli Bireylere Sahip Olan Ailelere Yönelik Eğitimi Semineri” isimli işbirliği protokolünü imzaladı.

Devamı

Üniversite-Sanayi İşbirliği İçin Yeni Adımlar Atılıyor

Aksaray Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Refik Tezcan, beraberinde Niğde Bilim Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Nihat Bitim ve Niğde Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Yüksel Kaplan’la birlikte Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Acar’ı makamında ziyaret etti.

Devamı

Rektör Acar’dan Gazetecilere “Hayırlı Olsun” Ziyareti

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Acar, yayın hayatına yeni başlayan ve yayınlarına yönetim değişikliği ile devam eden gazetelerin sahiplerine ve yöneticilerine “hayırlı olsun” ziyaretinde bulundu.

Devamı

Adana Yolu Üzeri E-90 Karayolu 7. Km Merkez Kampüs 68100 Aksaray / Türkiye