Veteriner Fakültesi’nde Dersler Başladı

Aksaray Üniversitesi’nin (ASÜ) en yeni fakültesi olan Veteriner Fakültesi’nde dersler başladı. Bu yıl ilk kez öğrenci alan Veteriner Fakültesi’nde ilk dersi Dekan Prof. Dr. İbrahim Demirkan verdi.

Devamı

Ortaköy MYO’da Rüzgâr Türbini İle Enerji Üretiliyor

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Ortaköy Meslek Yüksekokulu’nda alan aydınlatması için gerekli olan enerji, kurulan rüzgâr türbini sayesinde karşılanıyor. Sistem, 2011 yılından bu yana sorunsuz şekilde çalışıyor.

Devamı

ASÜ’de Öğrenci Sayısı 18 Bine Yükseldi

2013-2014 eğitim-öğretim döneminde 15 bin 500 olan Aksaray Üniversitesi (ASÜ) öğrenci sayısı 18 bine yükseldi. Rektör Prof. Dr. Mustafa Acar, ASÜ’nün her geçen gün biraz daha büyüyen ve gelişen bir üniversite olduğunu söyledi.

Devamı

Kimya Bölümü Öğretim Üyesinin Projesine TÜBİTAK’tan Destek

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Sabire Yazıcı Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Didem Balun Kayan’ın hazırladığı, “İletken Polimer/Metal Nanokompozit Yapılarının Hidrojen Üretiminde Elektrokatalitik Aktivitelerinin İnlenmesi” başlıklı proje, TÜBİTAK’tan destek aldı. Proje, hidrojenin ekonomik, alternatif ve temiz bir enerji kaynağı olarak kullanılabilmesi için yeni elektrokatalizörlerin geliştirilmesini amaçlıyor.

Devamı

Rektör Acar Acemhöyük Kazı Alanını Ziyaret Etti

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Acar, Yeşilova Kasabası sınırları içinde yer alan Acemhöyük kazı alanını ziyaret etti. ASÜ Rektörü, Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih-Coğrafya Fakültesi Protohistorya ve Önasya Arkeolojisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Aliye Öztan tarafından yürütülen çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Devamı

Albay Ölmez’den Rektör Acar’a Nezaket Ziyareti

Aksaray İl Jandarma Komutanı Albay Levent Ölmez, Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Acar’ı makamında ziyaret etti.

Devamı

Bu Yıl 2 Bin 743 Öğrenci Mezun Oldu

2013-2014 akademik yılında Aksaray Üniversitesi’nden (ASÜ) 2 bin 743 öğrenci mezun oldu. Yeni mezunlarla birlikte, ASÜ’den 8 yıl içinde mezun olanların toplam sayısı 12 bini aştı.

Devamı

Adana Yolu Üzeri E-90 Karayolu 7. Km Merkez Kampüs 68100 Aksaray / Türkiye