Kurban Etleri 12-24 Saat Bekletildikten Sonra Tüketilmeli

Dini bir vazife olmasının yanı sıra, ekonomik ve sosyal bir boyutu da olan Kurban Bayramı’na sayılı günler kaldı. Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Veteriner Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Serhat Büyükleblebici insan sağlığı, hayvan sağlığı ve çevre temizliği gibi konularda son derece önemli açıklamalar yaptı.

Devamı

ASÜ’de Yeni Eğitim-Öğretim Dönemi Başladı

Yaklaşık üç ay süren yaz tatilinin tamamlanmasının ardından Aksaray Üniversitesi’nde (ASÜ) 2014-2015 eğitim-öğretim dönemi başladı. Rektör Prof. Dr. Mustafa Acar, yeni dönemin hayırlı olması dileklerinde bulundu.

Devamı

ASÜSEM Aile Danışmanlığı Eğitim Programı Düzenliyor

Aksaray Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (ASÜSEM), toplam 450 saat sürecek olan ‘Sertifikalı Aile Danışmanlığı Eğitimi Programı’ düzenleyecek. İlgili program için başvurular 10 Ekim 2014’e kadar sürecek. Eğitimlerin başlama tarihi ise 13 Ekim 2014 olarak belirtildi.

Devamı

Kampüsün En Büyük Yeşil Alan Çalışması Sürüyor

Aksaray Üniversitesi’nin (ASÜ) çok daha yeşil bir görüntüye kavuşması için yürütülen çevre düzenleme çalışmaları devam ediyor. Bu kapsamda, yaklaşık 100 bin metrekare büyüklükteki alanda başlayan çalışmalar hız kazandı.

Devamı

Veteriner Fakültesi Dekanına Teşekkür Plaketi

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Acar, ailevi nedenler ve Rektör adaylığı münasebetiyle eski görev yaptığı üniversiteye dönen Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim Demirkan’a çalışmalarından dolayı teşekkür ederek, plaket takdim etti.

Devamı

TÜBİTAK ASÜ’lü Akademisyenin Projesini Kabul Etti

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Sabire Yazıcı Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Gülşah Kurt’un hazırladığı, “Yeni Bir Heterohalka Grubu; Tiyoürefurazanlar ve Biyolojik Özellikleri” başlıklı TÜBİTAK 3001 Ar-Ge projesi kabul edildi.

Devamı

Veteriner Fakültesi’nde Dersler Başladı

Aksaray Üniversitesi’nin (ASÜ) en yeni fakültesi olan Veteriner Fakültesi’nde dersler başladı. Bu yıl ilk kez öğrenci alan Veteriner Fakültesi’nde ilk dersi Dekan Prof. Dr. İbrahim Demirkan verdi.

Devamı

Adana Yolu Üzeri E-90 Karayolu 7. Km Merkez Kampüs 68100 Aksaray / Türkiye