Şimdi El Birliği İle Yeni Türkiye’yi İnşa Etme Zamanı

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Acar, Türkiye Cumhuriyeti tarihinde bir ilkin gerçekleştiğini; Cumhurbaşkanı’nın cumhurun oylarıyla, doğrudan millet tarafından seçildiğini söyledi.

Devamı

Kesin Kayıtlar Başladı, Son Gün 5 Eylül

Aksaray Üniversitesi’nde (ASÜ) kesin kayıtlar başladı. Türkiye’nin dört bir yanından şehre gelen öğrenciler ve aileleri, kayıt işlemlerini gerçekleştiriyor. Kayıtlar 5 Eylül tarihine kadar devam edecek.

Devamı

İİF’nin Akademik Dergisi “Mütefekkir” Yayına Başladı

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) İslami İlimler Fakültesi’nin (İİF) akademik dergisi “Mütefekkir” yayın hayatına başladı. Dergi yayını, akademik ve bilimsel alanın olmazsa olmazları arasında yer alıyor.

Devamı

Rektör Acar Zafer Bayramını Kutladı

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Acar, 30 Ağustos Zafer Bayramını yazılı bir basın açıklamasıyla kutladı.

Devamı

Yeni Yatırımlar Hız Kazanıyor

Aksaray Üniversitesi’nin (ASÜ) oldukça gelişmiş bir kampüse sahip olduğunu vurgulayan Rektör Prof. Dr. Mustafa Acar, yapılacak yeni yatırımlar ve eksik binaların tamamlanmasıyla üniversitenin biraz daha büyüyeceğini söyledi; devam eden ve başlamak üzere olan inşaat çalışmalarına ilişkin bilgiler verdi.

Devamı

Fen Edebiyat Fakültesi Dekanlığı’nda Devir Teslim

2011’den bu yana Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Sabire Yazıcı Fen Edebiyat Fakültesi Dekanlığı görevini yürüten ve görev süresi tamamlanan Prof. Dr. Ömer Varol’un yerine, vekâleten Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Yusuf Şahin atandı.

Devamı

Sınav Tamamlandı, 30 Aday ASÜ’lü Oldu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Eğitim Fakültesi Resim İş Öğretmenliği Programına alınacak öğrencilerin belirlenmesi için yapılan Özel Yetenek Sınavı, sorunsuz şekilde tamamlandı.Sınava 125 aday katılım sağladı ve 30 aday ASÜ’lü olma şansı elde etti.

Devamı

Adana Yolu Üzeri E-90 Karayolu 7. Km Merkez Kampüs 68100 Aksaray / Türkiye