Sınav Tamamlandı, 30 Aday ASÜ’lü Oldu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Eğitim Fakültesi Resim İş Öğretmenliği Programına alınacak öğrencilerin belirlenmesi için yapılan Özel Yetenek Sınavı, sorunsuz şekilde tamamlandı.Sınava 125 aday katılım sağladı ve 30 aday ASÜ’lü olma şansı elde etti.

Devamı

Resim Öğretmenliği Yetenek Sınavı Başladı

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Eğitim Fakültesi Resim İş Öğretmenliği Programına alınacak öğrencilerin belirlenmesi için, iki aşamalı olarak gerçekleştirilecek olan Özel Yetenek Sınavı başladı. Adaylar Merkezi Derslik fuaye alanında, canlı modele bakılarak çizimlerin yapıldığı “Desen Sınavı”na girdi.

Devamı

20 Farklı Şehirden 24 Öğretmen Eğitim İçin ASÜ’de

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Eğitim Fakültesi’nin düzenlediği “Fen ve Teknoloji Öğretmenlerine Teknolojik Pedagojik Alan Bilgisi Kazandırma Amaçlı Eğitim Uygulamaları” projesinin ikincisi başladı. 7 bölge ve 20 farklı şehirden 24 öğretmenin yer aldığı proje, TÜBİTAK desteğiyle yapılıyor.

Devamı

Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı’na Teşekkür Plaketi

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Acar, görev süresi sona eren Fen Edebiyat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ömer Varol’a, özverili çalışmaları nedeniyle bir “Teşekkür Plaketi” takdim etti.

Devamı

ASÜ’de Yabancı Uyruklu Öğrenci Kayıtları Sürüyor

Fiziki ve akademik altyapısını sürekli güçlendiren, öğrenci sayısını gün geçtikçe artıran Aksaray Üniversitesi’nde (ASÜ), yabancı uyruklu öğrenci kayıtları devam ediyor.

Devamı

Sınav Başladı, Adaylar ASÜ’lü Olmak İçin Ter Döküyor

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) Özel Yetenek Sınavı başladı. BESYO’ya talebin bu yıl oldukça arttığı, sınava girmek için 817 adayın müracaatta bulunduğu belirtildi.

Devamı

Uluslararası Öğrenci Sayısı Bu Yıl 500’ü Aşacak

Dışa açılımı önemseyen ve bu doğrultuda uluslararası öğrencilere kapısını açan Aksaray Üniversitesi (ASÜ), bir dünya üniversitesi olma yolunda hızla ilerliyor.

Devamı

Adana Yolu Üzeri E-90 Karayolu 7. Km Merkez Kampüs 68100 Aksaray / Türkiye