Rektör Acar: Maden Kazasından Derin Üzüntü Duyuyoruz

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Acar, Karaman’ın Ermenek ilçesinde meydana gelen maden kazasıyla ilgili olarak bir açıklama yaptı.

Devamı

Rektör Acar Cumhuriyetin 91’inci Yıldönümünü Kutladı

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Acar, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı münasebetiyle yazılı bir mesaj yayımladı.

Devamı

Rektör Acar Bozok Üniversitesi’nde İlk Dersi Verdi

Bozok Üniversitesi’nin Akademik Yıl Açılış Törenine katılan Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Acar, yılın ilk dersini verdi. “Değişen Dengeler ve Yeni Türkiye” konusunu anlatan Rektör Acar, “Yeni Türkiye” kavramının “Eski Türkiye” ile kıyaslanarak anlatılması gerektiğine vurgu yaptı.

Devamı

Felsefe Toplantısında Sosyal Sermaye Konuşuldu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Fen Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Erhan Tecim, sosyal sermayeyi anlattığı konuşmasında, konunun bir sosyal doku bağlamında ele alınabileceğini söyledi.

Devamı

Erdoğan Arıkan ASÜ’de Diksiyon Eğitimi Verdi

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Konferans Salonu’nda “Etkili İletişimin Sırları” konulu bir eğitim veren Program Yapımcısı ve Spiker Erdoğan Arıkan, özellikle diksiyon ve ses tonunun, iletişimin kalitesini doğrudan etkilediğini söyledi.

Devamı

Teknik Bilimler MYO’da Proje Toplantısı

“Mesleki Eğitim Mezunlarının İşgücü Piyasasıyla Entegrasyonu” konulu Leonardo Da Vinci projesinin 4’üncü toplantısı, Aksaray Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Devamı

PDR Topluluğu’ndan Duygusal Okuryazarlık Konferansı

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) PDR Topluluğu’nun düzenlediği “Duygusal Okuryazarlık” konulu konferansta konuşan Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Binnur Yeşilyaprak, kişinin önce kendi duygularını tanıması ve kabul etmesi gerektiğini söyledi. Mühendislik Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliğin açılış konuşmasını PDR Bölüm Başkanı Doç. Dr. Figen Akça yaptı ve katılımcılara teşekkür etti. Hayat içerisindeki bazı olayların kişileri geliştirdiğini ve olgunlaştırdığını belirten Binnur Yeşilyaprak, “İnsanı geliştiren üç tip olay vardır. Bunlardan ilki başımıza bir saksı düşmesi, yani beklenmeyen olaylardır. Başınıza günün birinde gerçekten bir saksı düşse, o an hayatın ne kadar değerli olduğunu anlarsınız. Başımıza olumsuz olaylar gelebilir ama bizim o olaylardan ders almamız gerekir. İkincisi, âşık olabilirsiniz. Aşk, insanı büyüten ve olgunlaştıran bir yaşam deneyimidir. Bu ikisinden de yararlanamazsanız psikolojik danışmanlar son şansınızdır” dedi. Duygusal okuryazarlıkta önce kişinin duygularını tanıması, kabul etmesi, anlaması ve olumlu yönde geliştirmesi gerektiğinden söz eden Yeşilyaprak, şöyle devam etti: “Bunlarla birlikte kişi duygularını yönetmeli ve “ben mi duygularımı yönetiyorum, duygularım mı beni yönetiyor?” diye sormalı. Bunlar duygusal okuryazarlığın önemli ayrıntılarıdır.”

Devamı

Adana Yolu Üzeri E-90 Karayolu 7. Km Merkez Kampüs 68100 Aksaray / Türkiye