Üstadı Anma Etkinlikleri Işılak Konseriyle Sona Erdi

Necip Fazıl Kısakürek’in vefatının 32’nci yılı münasebetiyle düzenlenen anma etkinlikleri, Uğur Işılak konseriyle sona erdi. Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Konferans Salonu’ndaki konser yoğun ilgi görürken, Uğur Işılak, üstadın şiirlerinden bestelediği birbirinden güzel eserlerini seslendirdi.

Devamı

Veteriner Hekimleri İnsanlığa Büyük Katkılar Sunmaktadır

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Acar, “Dünya Veteriner Hekimleri Günü”nü yazılı bir basın açıklamasıyla kutladı.

Devamı

Gençliğin Gözünden Necip Fazıl

Okuma Grupları, “Vefatının 32’nci Yılında Necip Fazıl Kısakürek’i Anma Etkinlikleri” kapsamında, Aksaray Üniversitesi’nde (ASÜ), “Gençliğin Gözünden Necip Fazıl” konulu bir panel düzenledi. Panelin ardından ise Ankara Başkent Tiyatrosu’nun “Kaldırımlar” isimli tiyatro oyunu sahnelendi.

Devamı

ASÜ’de Necip Fazıl’ı Anma Etkinliği

Vefatının 32’nci Yılında Necip Fazıl Kısakürek’i Anma Etkinliklerinin açılış töreni, Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Konferans Salonu’nda gerçekleştirildi. Aksaray Valiliği, Aksaray Belediyesi ve Aksaray Üniversitesi’nin işbirliği ile düzenlenen etkinlikler kapsamında, Necip Fazıl’ın hayatı, eserleri ve ideolojisi hakkında bilgiler verildi. Düzenlenen açılış törenine Tarım Eski Bakanı Prof. Dr. Sami Güçlü ve Milli Eğitim Bakan Yardımcısı Orhan Erdem de iştirak etti.

Devamı

Rektör Acar Regaip Kandili’ni Kutladı

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Acar, İslam Âlemi için önemli süreçlerden birisi olan Üç Ayların başladığını belirterek, Regaip Kandili’ni kutladı.

Devamı

Temsili Rektör Raziye Sert Laboratuvarlara Dikkat Çekti

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Acar, makamını temsili olarak Mustafa Yazıcı İlkokulu öğrencisi Raziye Sert’e bıraktı. 23 Nisan Rektörü, çevre düzenlemesi ve laboratuvar sayısını arttırma konularına dikkat çekti.

Devamı

Rektör Acar 117 Oy Alarak Seçimde Birinci Oldu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektör Adayı Belirleme Seçimi tamamlandı. ASÜ Konferans Salonu’nda yapılan seçimlerde mevcut Rektör Prof. Dr. Mustafa Acar 117 oy alarak birinci oldu.

Devamı

Adana Yolu Üzeri E-90 Karayolu 7. Km Merkez Kampüs 68100 Aksaray / Türkiye