İnsan Odaklı Kalkınma Özgürlükten Bağımsız Düşünülemez

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) 2014-2015 Akademik Yıl Açılış Töreni’ne katılan ve “İnsani Kalkınma” konulu ilk dersi veren Kalkınma Bakanı Dr. Cevdet Yılmaz, kalkınmanın üç boyutu olduğunu söyledi. Önemli detaylar veren Bakan Yılmaz özgürlük ve ileri demokrasiden söz etti; insan odaklı kalkınmanın, adalet ve özgürlük kavramlarından bağımsız düşünülemeyeceğine vurgu yaptı.

Devamı

Bakan Yılmaz: ASÜ’deki Muazzam Büyüme Takdire Şayan

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) 2014-2015 Akademik Yıl Açılış Töreni, Kalkınma Bakanı Dr. Cevdet Yılmaz’ın da katılımıyla, büyük bir kalabalık ve coşku içerisinde gerçekleştirildi. Siyasiler, bürokratlar, işadamları, akademisyenler ve öğrencilerin katıldığı törende, terfi alan akademisyenler cübbe giydi. Kalkınma Bakanı Dr. Cevdet Yılmaz, Aksaray Üniversitesi’nin 8 yıl içinde muazzam bir büyüme kaydettiğini söyleyerek, “Sayın Rektörümüz başta olmak üzere, bu gelişmeye katkı saunan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Devamı

Muhalefet Olgusu Fıtri Bir Özelliktir

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi tarafından düzenlenen Felsefe Toplantılarının 9’uncusunda, ASÜ İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Bahaüddin Varol, “Etki ve Sonuçlarıyla İslam Düşüncesinde Muhalefet” başlıklı bir sunum yaptı.

Devamı

Okçular Dünya Üçüncülüğünü Rektör Acar’a Hediye Etti

Polonya’da düzenlenen “Dünya Üniversitelerarası Okçuluk Şampiyonası”nda dünya üçüncüsü olan Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Okçuluk Takımı, Rektör Prof. Dr. Mustafa Acar’ı makamında ziyaret etti.

Devamı

ASÜ’de Uluslararası Öğrenci Sayısı 420’ye Ulaştı

2011 yılında uluslararası öğrencisi bulunmayan Aksaray Üniversitesi’nde (ASÜ), aradan geçen 3 yılın ardından sayı 420’ye ulaştı. Bu yıl yaklaşık 300 öğrencinin kayıt işlemi gerçekleştirildi.

Devamı

ASÜ Dil Projesi Toplantısına Ev Sahipliği Yaptı

“Integrated Platform with Online Resources for Teaching of All Languages” isimli Bürüksel merkezli dil projesinin 4’üncü toplantısı Aksaray Üniversitesi’nde (ASÜ) gerçekleştirildi. Proje tamamlandığında Türkçe, İngilizce, Almanca, Lehçe, Bulgarca ve İspanyolca dilleri online olarak öğrenilebilecek. İngiltere, Polonya, Bulgaristan, Almanya ve İspanya’dan katılımcıların da yer aldığı toplantıda ASÜ’yü, Dış İlişkiler Ofisi Koordinatörü Doç. Dr. Mustafa Acar, Öğretim Görevlisi Murat Demirekin, Okutman Vahit Aytekin, Okutman Çağrı Erkoç ve Dış İlişkiler Ofisi çalışanı Esra Öztürk temsil etti. Toplantı öncesinde Rektör Prof. Dr. Mustafa Acar, katılımcılara üniversite hakkında bilgi verdi ve projenin içeriğine ilişkin görüşlerini paylaştı. Toplantıda şu konular ele alındı: “Ortak ülke dillerinin online olarak temel seviyede öğretilmesi için oluşturulacak modüller,” “Oluşturulacak web sitesinde olması gereken içerik,” “Web sayfasını kullanacak olan kişilerin değerlendirilmesi,” “İş paketlerinin yeniden gözden geçirilmesi ve ortakların rol ve sorumlulukları.” 2015 yılında sona erecek proje tamamlandığında Türkçe, İngilizce, Almanca, Lehçe, Bulgarca ve İspanyolca dilleri www.iportal4languages.eu sitesi üzerinden online olarak öğrenilebilecek.

Devamı

Slovenyalı Akademisyenler ASÜ’de

Erasmus Programı kapsamında Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Dış İlişkiler Ofisini ziyaret eden Slovenyalı öğretim üyeleri, Ofis Koordinatörü Doç. Dr. Mustafa Acar ve Dış İlişkiler Uzmanı Koray Çelik ile birlikte Rektör Prof. Dr. Mustafa Acar’la görüştü.

Devamı

Adana Yolu Üzeri E-90 Karayolu 7. Km Merkez Kampüs 68100 Aksaray / Türkiye