Temsili Rektör Nisa Ördek İleride ASÜ’lü Olmak İstiyor

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı münasebetiyle Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Acar, makamını temsili olarak ilkokul üçüncü sınıf öğrencisi Nisa Ördek’e bıraktı.

Devamı

Konya’daki Robot Yarışmasına ASÜ Ekibi Damga Vurdu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Bilgisayar Programcılığı Bölümü Konya’da, Mevlana Üniversitesi tarafından bu yıl ilki düzenlenen “Robot Yarışması’nda” Aksaray’ı ve Aksaray Üniversitesi’ni temsil etti.

Devamı

Eğitim Fakültesi Heyeti Lise Bilim Şenliklerini İnceledi

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Süleyman Yılmaz, beraberindeki öğretim elemanları ve öğrencilerden oluşan bir heyetle, TÜBİTAK’ın “Lise Bilim Şenliklerini” incelemek üzere Hazım Kulak Anadolu Lisesi ve Ahmet Cevdet Paşa Sosyal Bilimler Lisesini ziyaret etti.

Devamı

Doğal Kaynaklar Lanetli midir?

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nin (İİBF) düzenlediği “Felsefe Toplantılarının” üçüncüsünde, Rektör Yardımcısı ve Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İbrahim Bakırtaş, “Doğal Kaynaklar ve Çatışmalar” konusunda bir konuşma yaptı ve önemli tespitlerde bulundu.

Devamı

Anlayamadığımız ve Anlatamadığımız Değer Turizm

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu Turizm ve Otel İşletmeciliği Programı, Turizm Haftası münasebetiyle bir panel gerçekleştirdi. “Anlayamadığımız ve Anlatamadığımız Değer Turizm” başlıklı panelin düzenlenmesine İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü de destek verdi.

Devamı

Bu Sefer Akademisyenler Değil Öğrenciler Panel Düzenledi

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü, İnternet Haftası münasebetiyle “Bilinçli İnternet Kullanımı” konulu bir öğrenci paneli düzenledi.

Devamı

Güzelyurt’un Beşeri ve Ekonomik Coğrafyası Konuşuldu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Güzelyurt Meslek Yüksekokulu tarafından düzenlenen “Güzelyurt’un Beşeri ve Ekonomik Coğrafyası” konulu konferans ilgi gördü. Konferansa akademisyenler, protokol ve vatandaşlar katıldı.

Devamı

Adana Yolu Üzeri E-90 Karayolu 7. Km Merkez Kampüs 68100 Aksaray / Türkiye

webmaster html edit dgs, wordpress, matematik