Bayramlar Kardeşliğe Vesile Olan Bir Hediyedir

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Acar, Ramazan Bayramı’nı yazılı bir basın açıklamasıyla kutladı; bayramın zulümlerin durmasına, şiddetin sona ermesine ve insanlığın esenliğine bir vesile olmasını diledi.

Devamı

117 Rektörden 11 Dilde Gazze Bildirisi

İçerisinde Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Acar’ın da olduğu, Türkiye’deki 117 üniversite Rektörü yayımladıkları ortak bildiride, İsrail'in Filistin'deki saldırılarını kınadı. 117 üniversite Rektörü yayımladıkları ortak bildiride, İsrail'in, aralarında masum çocuk ve kadınların da bulunduğu 500'den fazla sivil Filistinlinin hayatını kaybettiği, binlercesinin yaralandığı, uluslararası hukuka ve temel insan haklarına aykırı saldırılarını nefretle kınadı.

Devamı

ASÜ’de Kontenjanların Yüzde 93’ü Doldu

2014 Lisans Yerleştirme Sınavı (LYS) Tercih sonuçları açıklandı. Açıklanan sonuçlara göre Aksaray Üniversitesi (ASÜ) öğrencilerden büyük ilgi gördü ve 4 bin 970 kişilik kontenjanın yüzde 93’ü doldu. Bu yıl 4 bin 630 yeni öğrenci ASÜ ailesine katıldı.

Devamı

24 Temmuz Basın İçin Özgürlük Sembolüdür

Basının demokratik ve özgür toplumun en anahtar kurumlarından olduğunu söyleyen ve “24 Temmuz Gazetecilik ve Basın Bayramı”nı kutlayan Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Acar, görevini mesleki etik değerler çerçevesinde yerine getiren tüm gazetecilerin, toplumsal anlamda çok önemli bir vazifeyi ifa ettiklerini belirtti.

Devamı

Kadir Gecesi İnananlara Sunulmuş Bir Fırsattır

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr Mustafa Acar yazılı bir basın açıklaması yaptı ve mübarek Kadir Gecesini kutladı.

Devamı

Rektörlerden İsrail’e Ortak Tepki

Türkiye’de 87 üniversitenin rektörü ortak bir deklarasyon yayımlayarak, İsrail’in Gazze’ye saldırılarını kınadı. Gazze’de büyük bir insanlık dramının yaşandığı ve katliama karşı bütün dünyanın, kör ve sağır gibi davrandığının vurgulandığı deklarasyona Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Acar da imza attı.

Devamı

Koç Holding’den ASÜ’nün Arkeolojik Çalışmasına Destek

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Sabire Yazıcı Fen Edebiyat Fakültesi Arkeoloji Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Osman Doğanay’ın yürüttüğü; Konya’nın Bozkır İlçesi yakınlarında bulunan Zengibar Kalesi Antik Yerleşmesinde yapılan arkeolojik çalışmalar için Koç Holding, 30 bin lira bağış yapacak.

Devamı

Adana Yolu Üzeri E-90 Karayolu 7. Km Merkez Kampüs 68100 Aksaray / Türkiye