Veteriner Fakültesi’nin Yeni Dekanı Göreve Başladı

Aksaray Üniversitesi’nin (ASÜ) en yeni fakültelerinden olan ve bu yıl öğrenci alımı yaparak eğitim-öğretime başlayan Veteriner Fakültesi Dekanlığı’na, daha önce Afyon Kocatepe Üniversitesi Veteriner Fakültesi’nde Öğretim Üyesi olarak görev yapan Prof. Dr. Halil Selçukbiricik atandı.

Devamı

Eğitim-Bir-Sen Yönetimi Rektör Acar’ı Ziyaret Etti

Kısa süre önce gerçekleştirilen 5’inci Olağan Kongrede Eğitim-Bir-Sen Aksaray Şube Başkanlığı görevine seçilen Murat Günaydın ve yönetimi, Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Acar’ı makamında ziyaret etti.

Devamı

Uluslararası Öğrencilerden Rektör Acar’a Sürpriz

Aksaray Üniversitesi’nde (ASÜ) eğitim-öğretim gören uluslararası öğrenciler, Rektör Prof. Dr. Mustafa Acar’a Öğretmenler Günü sürprizi yaptı.

Devamı

ASÜ’de Öğretmenler Günü Kutlaması

24 Kasım Öğretmenler Günü, Aksaray Üniversitesi’nde (ASÜ), Eğitim Fakültesi tarafından organize edilen bir törenle kutlandı. Törende yapılan konuşmalarda, öğretmenin, bireyin kimlik kazanmasında anne-baba kadar önemli olduğuna vurgu yapıldı.

Devamı

Medeniyetler Başarılarını Eğitime ve Öğretmene Borçludur

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Acar, 24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle yazılı bir basın açıklaması yaptı. Öğretmenliğin nesil yetiştiren bir meslek olduğunu kaydeden ASÜ Rektörü, öğretmenin de bu manada geleceğin kurucusu olduğunu vurguladı.

Devamı

Rektör Acar Gazetecilere ASÜ’nün Son 3 Yılını Anlattı

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Acar, Aksaray’da görev yapan yerel ve ulusal medya temsilcileri ile kampüste buluştu; 2011 yılından bu yana üniversitede yapılan hizmetleri, devam eden ve planlanan projeleri anlattı; merak edilen soruları yanıtladı.

Devamı

İİF’nin Düzenlediği Panelde Hadis ve Sünnet Konuşuldu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) İslami İlimler Fakültesi (İİF) tarafından “Müslüman’ın Hayatında Hadis ve Sünnet’in Yeri” konulu bir panel düzenlendi. Panele konuşmacı olarak Necmettin Erbakan Üniversitesi Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Ali Osman Koçkuzu, Prof. Dr. Bilal Saklan, Prof. Dr. Mahmut Yeşil ve Prof. Dr. Muhittin Uysal katıldı.

Devamı

Adana Yolu Üzeri E-90 Karayolu 7. Km Merkez Kampüs 68100 Aksaray / Türkiye