• Etkinlik Kaydı Yok

ASÜ 4 Branşın 3’ünde Şampiyon Oldu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) sportif alanlarda elde ettiği başarılara yenilerini ekliyor. Toplam 4 branşta düzenlenen ÜNİKOP Spor Oyunlarında 3 branşta şampiyon olan ASÜ, önemli bir başarıya daha imza atmış oldu.

Devamı

Teknik Bilimler MYO’da Proje Toplantısı

“Mesleki Eğitim Mezunlarının İşgücü Piyasasıyla Entegrasyonu” konulu Leonardo Da Vinci projesinin 4’üncü toplantısı, Aksaray Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Devamı

PDR Topluluğu’ndan Duygusal Okuryazarlık Konferansı

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) PDR Topluluğu’nun düzenlediği “Duygusal Okuryazarlık” konulu konferansta konuşan Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Binnur Yeşilyaprak, kişinin önce kendi duygularını tanıması ve kabul etmesi gerektiğini söyledi. Mühendislik Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen etkinliğin açılış konuşmasını PDR Bölüm Başkanı Doç. Dr. Figen Akça yaptı ve katılımcılara teşekkür etti. Hayat içerisindeki bazı olayların kişileri geliştirdiğini ve olgunlaştırdığını belirten Binnur Yeşilyaprak, “İnsanı geliştiren üç tip olay vardır. Bunlardan ilki başımıza bir saksı düşmesi, yani beklenmeyen olaylardır. Başınıza günün birinde gerçekten bir saksı düşse, o an hayatın ne kadar değerli olduğunu anlarsınız. Başımıza olumsuz olaylar gelebilir ama bizim o olaylardan ders almamız gerekir. İkincisi, âşık olabilirsiniz. Aşk, insanı büyüten ve olgunlaştıran bir yaşam deneyimidir. Bu ikisinden de yararlanamazsanız psikolojik danışmanlar son şansınızdır” dedi. Duygusal okuryazarlıkta önce kişinin duygularını tanıması, kabul etmesi, anlaması ve olumlu yönde geliştirmesi gerektiğinden söz eden Yeşilyaprak, şöyle devam etti: “Bunlarla birlikte kişi duygularını yönetmeli ve “ben mi duygularımı yönetiyorum, duygularım mı beni yönetiyor?” diye sormalı. Bunlar duygusal okuryazarlığın önemli ayrıntılarıdır.”

Devamı

İnsan Odaklı Kalkınma Özgürlükten Bağımsız Düşünülemez

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) 2014-2015 Akademik Yıl Açılış Töreni’ne katılan ve “İnsani Kalkınma” konulu ilk dersi veren Kalkınma Bakanı Dr. Cevdet Yılmaz, kalkınmanın üç boyutu olduğunu söyledi. Önemli detaylar veren Bakan Yılmaz özgürlük ve ileri demokrasiden söz etti; insan odaklı kalkınmanın, adalet ve özgürlük kavramlarından bağımsız düşünülemeyeceğine vurgu yaptı.

Devamı

Bakan Yılmaz: ASÜ’deki Muazzam Büyüme Takdire Şayan

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) 2014-2015 Akademik Yıl Açılış Töreni, Kalkınma Bakanı Dr. Cevdet Yılmaz’ın da katılımıyla, büyük bir kalabalık ve coşku içerisinde gerçekleştirildi. Siyasiler, bürokratlar, işadamları, akademisyenler ve öğrencilerin katıldığı törende, terfi alan akademisyenler cübbe giydi. Kalkınma Bakanı Dr. Cevdet Yılmaz, Aksaray Üniversitesi’nin 8 yıl içinde muazzam bir büyüme kaydettiğini söyleyerek, “Sayın Rektörümüz başta olmak üzere, bu gelişmeye katkı saunan herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Devamı

Muhalefet Olgusu Fıtri Bir Özelliktir

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi tarafından düzenlenen Felsefe Toplantılarının 9’uncusunda, ASÜ İslami İlimler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Bahaüddin Varol, “Etki ve Sonuçlarıyla İslam Düşüncesinde Muhalefet” başlıklı bir sunum yaptı.

Devamı

Okçular Dünya Üçüncülüğünü Rektör Acar’a Hediye Etti

Polonya’da düzenlenen “Dünya Üniversitelerarası Okçuluk Şampiyonası”nda dünya üçüncüsü olan Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Okçuluk Takımı, Rektör Prof. Dr. Mustafa Acar’ı makamında ziyaret etti.

Devamı

Adana Yolu Üzeri E-90 Karayolu 7. Km Merkez Kampüs 68100 Aksaray / Türkiye