• Etkinlik Kaydı Yok

Ahiler Kalkınma Ajansı’ndan Hibe ile Desteklenecek Projeler Belli Oldu

Tarım ve Kırsal Kalkınma alanında, Aksaray Meslek Yüksekokulu adına başvurulan ve yürütücülüğünü Yrd. Doç. Dr. Olga Büyükleblebici'nin yaptığı “Aksaray Bölgesindeki Koyunların Suni Tohumlamayla Genetik Kapasitelerinin Arttırılması" konulu proje desteklenmeye uygun bulunmuştur.

Ahiler Kalkınma Ajansı 26 Eylül 2011 tarihinde 2011 Yılı Mali Destek Programlarını açıklamıştı. Tarım ve Kırsal Kalkınma, İmalat Sanayiinde Yenilikçiliğin Geliştirilmesi ve Turizm ana başlıklarında mali destek programlarını açıklayan Ahiler Kalkınma Ajansı, bölgedeki yatırımcılardan, kamu kurumlarından ve sivil toplum kuruluşlarından gelen proje başvurularını kabul etmişti.

TR71 bölgesi illeri Aksaray, Kırıkkale, Niğde, Kırşehir ve Nevşehir’den toplam 244 proje başvurusu yapılmıştır. Beş aşamalı proje değerlendirme süreci sonucunda 12 projenin Tarım ve Kırsal Kalkınma, 23 projenin İmalat Sanayiinde Yenilikçiliğin Geliştirilmesi ve 9 projenin de Turizm alanlarında desteklenmesine karar verilmiştir. Ekli liste 2011 Tarım ve Kırsal Kalkınma Mali Destek Programı çerçevesinde desteklenecek projeleri göstermektedir.

Kazanan Projeleri görmek için tıklayınAdana Yolu Üzeri E-90 Karayolu 7. Km Merkez Kampüs 68100 Aksaray / Türkiye