• Etkinlik Kaydı Yok

ASÜ Öğrencileri Aksaray Çocuk Yuvası ve Huzurevi’ni Ziyaret Etti

Aksaray Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Fen Bilgisi Eğitimi birinci sınıf öğrencileri ve bölüm akademisyenleri “Gönül Elçileri” projesi kapsamında, sosyal farkındalık oluşturmak için sırasıyla Cevat-Meliha Özel Çocuk Yuvası’na ve Abdulkadir Üçyıldız Huzurevi’ni ziyaret etti.

Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Süleyman Yılmaz'ın öncülüğünde gerçekleşen ziyaretlerde, Gönül Elçileri Aksaray Önderi Av. Gülhan Altınok, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ramazan Altundağ ve ilgili kurum müdürleri ev sahipliği yaptılar. Ziyaret sırasında Yuvadaki çocuklara ziyaretçiler tanıtıldı ve gönül elçiliğinin işleyişi hakkında kurum yetkilileri tarafından kısa bilgiler verildi. ASÜ Fen Bilgisi Eğitimi öğrencileri Yuvadaki çocuklarla oyunlar oynayarak, onlara kitap okudular.

Daha sonra Yuvadaki çocuklar ile vedalaşan heyet huzurevini ziyaret etti. Huzurevi sakinleri öğrencilerin ve heyetin ziyaretinden duydukları memnuniyeti dile getirdiler. Aksaray Gönül Elçileri ve ilgili kurum yetkililerin bu ziyaretinden duyulan memnuniyet huzurevi sakinlerinin ve çocuk yuvasındaki çocukların yüzündeki gülümsemeden okunuyordu. Heyette bulunan ASÜ öğrencileri yapılan bu ziyaretlerden memnun olduklarını dile getirerek, arkadaşlarına da bu sosyal duyarlılık projesinde yer almalarını tavsiye ettiler.

Adana Yolu Üzeri E-90 Karayolu 7. Km Merkez Kampüs 68100 Aksaray / Türkiye