• Etkinlik Kaydı Yok

ASÜ’de Zinciriye Sohbetleri Devam Ediyor

ASÜ Somuncubaba Tarih ve Kültür Araştırmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından organize edilen Zinciriye Tarih Kültür ve Edebiyat Sohbetlerinin üçüncüsünde  “İyilik Serbest, Kötülük Mecburi (Aydınlanmanın Karanlığı)” konusu işlendi.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Acar, Aksaray Üniversitesi olarak sadece teknik bilimler ve doğa bilimleri alanında değil, aynı zamanda sosyal bilimler alanında da etkin olmak istediklerini belirterek, “Üniversitenin derslerinde, laboratuvarlarında sadece teknik işlerle değil, aynı zamanda öğrencilerimizin ufkunu genişletecek kültürel, entelektüel, sanatsal ve edebi faaliyetlerle de uğraşmak istiyoruz” dedi.

“İyilik Serbest, Kötülük Mecburi (Aydınlanmanın Karanlığı)” başlıklı sunumunu yapan Yazar, Öykücü ve Siyasi Danışman Necmettin Evci, hayatı kendi düşüncelerimizin, kendi kavramlarımızın değiştiremeyeceğini belirterek, “Eğer hayatla insanların karşılıklı değişimleri söz konusu olacak ise insanlar hayatı değil, hayat insanları değiştiriyor. Doğru olan şu ırmak, artık şu yataktan aksın diye onun yatağını değiştirmek değil ırmağın akışına gelen mevsimlere göre bunları yeniden yorumlamaktır. Eğer bir değişim olacaksa insanın kendisinde olacaktır” dedi.

Etkinliğin ardından Rektör Prof. Dr. Mustafa Acar, Necmettin Evci ’ye teşekkür beratı verdi.

 

Adana Yolu Üzeri E-90 Karayolu 7. Km Merkez Kampüs 68100 Aksaray / Türkiye