Şahin, Kimya Bölümü Akademisyenleriyle Kahvaltıda Buluştu

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, spor ve sağlık kesişen kümesinde ortaya çıkartılacak disiplinler arası projelerin, hem akademik, hem sosyal ve kültürel, hem de ekonomik bakımından şehre yeni bir ufuk kazandıracağını söyledi.

Şahin, Sabire Yazıcı Fen Edebiyat Fakültesi Kimya Bölümü’nün düzenlediği sabah kahvaltısında, bölüm akademisyenleriyle bir araya geldi. 2015-2019 dönemine dair kısa bir değerlendirme yapan ve ikinci dönem çalışma stratejilerine ilişkin bilgiler veren Şahin, ihtisaslaşma alanındaki faaliyetlere yeni dönemde daha yoğun şekilde eğileceklerini vurguladı. Bu sürecin akademiyi ve şehri ilgilendiren boyutları olduğunu anımsatan Prof. Şahin, “İhtisaslaşma Üniversitemiz açısından önemli bir paye ve bu alanda ortaya mutlaka iyi işler çıkartacağız. Diğer tüm işlerimizde olduğu gibi, bunda da el birliği ve ortak akılla çalışacağız. Spor ve sağlık kesişen kümesinde ortaya somut projeler koymaya başladık. Bu noktada tüm akademisyenlerimizden proje beklentilerimiz var. Süreç hem akademik, hem sosyal ve kültürel, hem de ekonomik alanlarda şehrimizi ve ASÜ’yü çok farklı noktalara taşıyacak” dedi.

Dekan Prof. Dr. Yusuf Yakar’ın da katıldığı kahvaltıda, ihtisaslaşmaya dair yapılan açıklamanın ardından, bölümle alakalı planlanan çalışmalar istişare edildi.  

8689