Sporda Tatsız Olayların Bir Daha Yaşanmamasını Ümit Ediyoruz

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, sporun kardeşlik ve karşılıklı hoşgörü anlamına geldiğini, bu bağlamda, TFF 3. Lig 1. Grup’ta mücadele eden 68 Aksaray Belediyespor’un, Serik Belediyespor maçının ardından maruz kaldığı olayların savunulabilir bir tarafının olmadığını belirtti.

Şahin, Aksaray FM canlı yayınına konuk oldu ve radyo Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Ay’ın sorularını yanıtladı. Programın hemen başında, 68 Aksaray Belediyespor’un 1-0 kazandığı Serik Belediyespor maçının ardından yaşanan olayları değerlendiren Rektör Şahin, tüm camiaya geçmiş olsun dileklerini iletti. Sporun en önemli yanının kardeşlik duygusunu ve karşılıklı hoşgörüyü geliştiriyor olması olduğunu kaydeden Şahin, “Pota içerisinde olunduğunda rekabetin artması anlaşılır bir şey. Ancak nereden bakarsanız bakın, olayların bu şekilde tatsızlaşmasının savunulabilir bir tarafı yok. Bu işin sorumlularının ve organize bir durum olup olmadığının tespit edileceğinden ve gereğinin yapılacağından şüphemiz yok. Futbol takımımıza, oyuncularımıza, taraftarlarımıza ve tüm camiaya geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Ümit ediyoruz ki; bundan sonra böyle tatsız olaylar bir kere daha yaşanmaz” dedi. Aksaray’ın, futbol ve voleybol dallarında çok başarılı sonuçlar aldığını ve ilk devreyi her iki branşta da iyi bir noktada kapatıp ikinci devreye başladığını anımsatan ASÜ Rektörü, “İnşallah hem futbolda 68 Aksaray Belediyesporumuz, hem de voleybolda Kuzeyboru Spor Kulübümüz liglerini şampiyonlukla tamamlar. Spor takımlarımızın başarısı, şehrimizin potansiyelini de geliştirmektedir. Her iki takımımıza da üstün başarılar diliyoruz” dedi. Şahin, programın devamında akademik çalışmalar,  kampüsün yeşillendirilmesi çalışmalarının ardından elde edilen en çevreci dördüncü üniversite olma başarısı, ihtisaslaşma sürecinde yapılanlar ve Tıp Fakültesine dair hem stüdyodan, hem de dinleyicilerden gelen soruları yanıtladı.

Yeni dönemin kültür, sanat ve akademik anlamda derinliğin artacağı bir dönem olacağını ifade eden Rektör Şahin, canlı yayında ney üfledi. Yayının ardından Abdülkadir Ay, Rektör Şahin’e, Âşık Molla isimli kitabını hediye etti. 

8563