Tefekkür, Dua, Şükür… Berat Kandili Kutlu Olsun

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, Ramazan Ayının habercisi olan Berat Kandilini, yazılı bir basın açıklamasıyla kutladı. 

Manevi anlamda son derece yoğun bir iklime girildiğini vurgulayan Şahin, böylesi müstesna gün ve gecelerin inananlar için bir kurtuluş müjdesi ve bireylerin kendi iç dünyalarındaki muhasebeleri açısından önemli bir nimet olduğunu belirtti. Kandillerin yoğun dünyevi telaş içerisinde insanlara durup düşünme ve hayat yolculuğunu sorgulama fırsatı sunduğunu kaydeden ASÜ Rektörü, “Ramazan Kur’an ayıdır ve Berat Kandili, bu kutlu ay öncesinde, Kur’an’ın evrensel mesajlarıyla bir kere daha ve kuvvetli bir bağla hemhal olmak için özel bir zaman dilimidir. Müminlere düşen, Kur’an’ı anlamak ve hayatına bu istikamette yön vermektir. Tefekkür, dua ve şükür vesilesi olan Berat Kandilini, özelliklerinin farkında ve idrakinde olarak değerlendirmeye çalışmak, ilahi kurtuluş için atılacak en sağlam adımlardan da birisidir” dedi.  

Rektör Şahin sözlerini, “ASÜ ailesi başta olmak üzere şehrimizin, ülkemizin ve tüm İslam âleminin Berat Kandilini tebrik ediyor ve bu gecenin, tüm insanlık olarak içinden geçtiğimiz sıkıntılı süreçten bir an evvel ve hayırla kurtulmamıza vesile olmasını diliyoruz” duasıyla tamamladı.

2872