Tıp Fakültesi Aksaray’a Hayırlı Olsun

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) kurulduğu günden bu yana şehrin en büyük beklentilerinden birisi olan Tıp Fakültesi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın onayının ardından Resmi Gazetede yayımlandı ve Aksaray’ın yıllar süren bir hayali daha gerçeğe dönüştü.

- Müjdeli Haber Gece Yarısı Geldi -

7 Haziran Milletvekili Genel Seçimleri öncesinde miting için Aksaray’a gelen Başbakan Ahmet Davutoğlu, Aksaray’a Tıp Fakültesi kurulacağına ilişkin bir söz vermiş ve şehrin beklentisi bu sözün ardından biraz daha yükselmişti. Özellikle son 3 ay boyunca sürdürülen yoğun görüşme trafiği ve takibin ardından Aksaray’ı mutlu eden haber gece yarısı geldi. Bakanlar Kurulu’nun kısa süre önce onay verdiği Tıp Fakültesi’nin kuruluşuna ilişkin kararı Cumhurbaşkanı Erdoğan, gece yarısı imzaladı. Haber tüm Aksaray’da büyük bir mutlulukla karşılandı.

- Emeği Geçen Herkese Teşekkürler -

ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, göreve geldikleri günden buyana Tıp Fakültesi’nin kurulmasına dair süreci yakından takip ettiklerini ve üzerlerine düşen ödevi yerine getirdiklerini ifade ederek, “Bu, ASÜ Senato Kararı, YÖK onayı ve Bakanları Kurulu onayından oluşan üç aşamalı bir süreçti. Allah’a çok şükür tüm bu aşamalar başarılı şekilde tamamlandı ve Sayın Cumhurbaşkanımız gece yarısı Tıp Fakültesi kararını imzaladı” dedi. Üniversiteyle birlikte Milletvekilleri, siyasiler, sivil toplum kuruluşlarının da bu konuda ciddi emekleri olduğunu, bir ekip ruhuyla bu başarının elde edildiğini kaydeden Prof. Şahin, “Sayın Cumhurbaşkanımız başta olmak üzere, Sayın Başbakanımıza, Bakanlarımıza, Milletvekillerimize, yerel idarecilerimize ve bugüne kadar Tıp Fakültesi’nin kurulması için gayret gösteren herkese çok teşekkür ediyorum. Tıp Fakültesi tüm Aksaray’ımıza hayırlı olsun” dedi.

ASÜ Rektörü Şahin, fiziki ve teknik donanımım sağlanması adına gereken tüm çalışmalara hızlı şekilde başlayacaklarını belirtti. 

12371