18 Aralık 2015 tarih ve 29566 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren ve 31 Aralık 2016 tarihinde yayımlanan güncellenmiş yeni yönetmeliğe dayanarak uygulaması devam eden Akademik Teşvik Ödeneği için 2017 yılı başvuru dönemi yaklaşmaktadır.

Yüksek Öğretim Kurulu tarafından Akademik Teşvik Ödeneği ile ilgili duyurular yapıldığında sizlerle paylaşılacak ve önümüzdeki günlerde de Üniversitemiz  2017 Yılı Akademik Teşvik Başvuru Takvimi web sayfamızda duyurulacaktır. 

Bu nedenle Akademik Teşvik Ödeneği başvuruları için Yükseköğretim Kurulu Bilgi Sistemine (YÖKSİS) girilmiş olan güncel akademik faaliyetler esas alındığından, başvuru dönemine yaklaştığımız bugünlerde, öğretim elemanlarımız tarafından  özgeçmiş ve akademik faaliyet bilgilerinin sisteme düzenli olarak girilmesi ve güncellenmesi önem arz etmektedir.

Önümüzdeki günlerde ilan edilecek 2017 Yılı Akademik Teşvik Başvuru Takvimi  dışında işlem yapılamayacağından başvuru sırasında sıkışıklık yaşanmaması için YÖKSİS’teki özgeçmişlerin ve faaliyetlerin  güncellenmesi konusuna gösterilecek ilgi ve duyarlılık için teşekkür ederiz.