Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, ağaçlandırma çalışmalarından alınan verimi arttırmaya gayret ettiklerini söyledi.

Eğitim-Bir-Sen Üniversite Şubesi, 15 Temmuz Şehitleri anısına, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi B Girişindeki bahçede ağaçlandırma çalışması yaptı. Buradaki törende kısa bir konuşma yapan ASÜ Rektörü, kampüse dışardan gelenlerin ilk şikâyet ettikleri konunun ağaçlandırma olduğunu, ilk bakan için bu eleştirinin haklı olabileceğini ancak işin göründüğü gibi olmadığını söyledi. Kampüsteki ağaç yetiştirme sorununu aşmanın en hızlı ve tecrübe edilmiş yolunun, dışarıdan toprak çekip yapay bir tabaka oluşturmak ve derine inen değil etrafa yayılan kök yapısına sahip fidanlar dikmek olduğuna dikkat çeken Şahin, “Fırsat buldukça değişik kurumlardan aldığımız toprakla ağaçlandırma yapıyoruz. Belki yavaş ilerleniyor ama toprak çok kıymetli ve işe yarayan toprağı sınırlı şekilde bulabiliyoruz. Başladığımız noktaya göre bugün çok daha iyi durumdayız. Diktiğimiz her ağacın yetişmesini istiyoruz ve sırf fidan dikme törenleri yapmak kabilinden çalışmalar yapmıyoruz. Bu organizasyon münasebetiyle Eğitim-Bir-Sen’e ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz. Çalışmanın 15 Temmuz Şehitlerine ithaf edilmesini de çok anlamlı buluyoruz” dedi. Sendika Üniversite Temsilcisi Yrd. Doç. Dr. Murat Altuğ da, düzenlenen etkinliğe katılım sağlayanlara teşekkür etti.

130 adet fidanın toprakla buluşturulduğu etkinliğe Rektör Yardımcıları, Genel Sekreter, Sendika Temsilcileri, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.