Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, Eğitim Bilimleri Enstitüsü ve Sağlık Bilimleri Enstitüsü kurmak için arazi incelemelerine başladıklarını belirtti.

Bir yandan belirli aralıklarla kampüste devam eden yatırımları yerinde inceleyen ve teknik süreci yakından takip eden Prof. Şahin, diğer yandan ileriki süreçte hangi yatırımların, kampüsün hangi noktasına yapılacağının belirlenmesi için arazi incelemeleri gerçekleştiriyor. Hangi istikamette büyümek gerektiğinin net olarak belirlenebilmesi için saha incelemeleri yaptıklarını kaydeden Rektör Şahin, “Planlamalarımız arasında Eğitim Bilimleri Enstitüsü ve Sağlık Bilimleri Enstitüsü kurmak var. Ayrıca bir hayırseverimiz, 2 bin metrekare alan üzerinde bir yatırım planlıyor. Bu gezilerimizde, enstitü binalarının ve hayırseverimizin yapmayı planladığı yatırımın hangi alanda ve hangi noktada olabileceğini de inceliyoruz” dedi. 

Rektör Şahin’e gezi sırasında Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hacı Murat Yılmaz ve Yapı İşleri Teknik Daire Başkan Vekili Mustafa Şafak eşlik etti.