Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) Özel Yetenek Sınavı başvuruları 6-15 Temmuz 2015 tarihleri arasında yapılacak.

Bu yıl ASÜ BESYO Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü’ne 40, ikinci öğretim dâhil Antrenörlük Eğitimi Bölümü’ne ise toplam 100 öğrenci alınacak. 20 Milli Sporcu kontenjanı da listeye eklendiğinde, alınacak öğrenci sayısı 160 olacak. Özel Yetenek Sınavı için başvurular doğrudan BESYO’ya yapılacak. İlgili başvuru süresinin tamamlanmasının ardından 21-24 Temmuz 2015 tarihleri arasında, Kampüs içinde bulunan Rıza Kayaalp Spor Salonu’nda sınav gerçekleştirilecek. Öğrenci adayları takım sporlarından Basketbol, Futbol, Hentbol ve Voleybol branşlarında hazırlanan test bataryalarından, istenilen sürede geçmeye çalışacak. Testin ardından puanlama yapılacak ve sınavı kazanan adaylar tespit edilecek. Badminton, Bisiklet, Güreş, Okçuluk ve Teniste ise sınav yapılmayacak. Bireysel sporlarda, sporcu derecelerine göre dosya üzerinden puanlama gerçekleştirilecek.

ASÜ BESYO Özel Yetenek Sınavı’na dair kılavuz ve başvurularda hangi belgelerin istendiğine ilişkin bilgiler www.aksaray.edu.tr internet sitesinden edinilebilir.