Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, Üniversite’nin gelecek planlamalarını titizlikle ele aldıklarını, etraflı bir yol haritasıyla çalışmaları şekillendirdiklerini ifade etti.

ASÜ Danışma Kurulu Toplantısı, kurum içi ve kurum dışı paydaşların katılımıyla gerçekleştirildi. Geniş bir kesimle, farklı vesilelerle Üniversiteye dair istişareler yaptıklarını anımsatan Prof. Şahin, hedefleri şehrin dinamikleri ile birlikte belirlemeye çalıştıklarını, böylece farklı hazırlık süreçlerinin bir arada ve ahenk içinde ilerleyebildiğini belirtti. İnsanları diğer canlılardan ayıran en temel özelliklerden birisinin rasyonel hareket edebilme kabiliyeti olduğunu kaydeden ASÜ Rektörü, “İnsanların bütün eylemleri esasında bir planlamaya dayanır. Biz de Üniversitemizle ilgili çeşitli hedefler belirliyoruz. ‘Neredeyiz, konumuz ne, eksiklerimiz neler?’ gibi sorulara birlikte cevap vermek adına çeşitli vesilelerle bir araya geliyoruz. Danışma Kurulu Toplantımız da bunlardan birisi. Hedefleri ve o noktalara nasıl ulaşmamız gerektiğini birlikte tespit edeceğiz” dedi. Stratejik hedefler, kalite standartları, performanslar değerlendirmeleri… Bu esaslara dayalı çalışma biçimlerinin yılları planlama, nerede olduğunu tespit etme, kontrol, yeniden düzeltme, eksikleri görme bakımından önem teşkil ettiğini kaydeden Prof. Şahin, “Sayın Daire Müdürlerimize, sivil toplum örgütü temsilcilerimize ve değerli akademisyenlerimize katılımlarından dolayı çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Daha sonra Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayhan Özçifçi Danışma Kurulu Yönetmeliği, Kalite Güvence Sistemi, 2020-2024 Stratejik Plan konularında bilgilendirmeler yaptı ve gündem maddeleri konuşuldu.