Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Dış İlişkiler Koordinatör Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Mustafa Şen ve Erasmus Program Koordinatörü Uzman Koray Çelik, Hollanda’nın Rotterdam şehrinde bulunan Rotterdam İslam Üniversitesi ve Avrupa İslam Üniversitesi’ni ziyaret ettiler. Ziyaretler esnasında, kurumlar arası Erasmus İkili Anlaşmaları imzalandı.

İmzalanan anlaşmalar kapsamında, İslami İlimler Fakültesi öğrencilerine 1 veya 2 dönem Rotterdam İslam Üniversitesi ve Avrupa İslam Üniversitesi’nde öğrenim görme fırsatı sağlandı. Aynı zamanda Rotterdam Üniversitelerindeki öğrenciler de ASÜ’ye gelerek eğitim alabilecekler. Söz konusu değişim anlaşmasından İslami İlimler Fakültesi Öğretim Üyeleri de faydalanabilecek. ASÜ Heyeti aynı zamanda, Amsterdam’da bulunan Hollanda-Türkiye Ticaret Odası’na da bir ziyaret gerçekleştirdi ve Erasmus Öğrenci Staj Hareketliliği Programı hakkında görüşmeler yaptı.

Görüşmeler neticesinde, ASÜ’de öğrenim gören bütün öğrencilerin alanlarına uygun; firma, araştırma merkezi ve dernek gibi kurumlarda Erasmus Stajı yapabilmelerine imkân sağlayacak anlaşmalar yapıldı.