Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Geleneksel Bilim, Sanat, Kültür ve Bahar Şenliği etkinlikleri başladı. ASÜ ve Milli Eğitime bağlı okulların katılımı ile düzenlenen etkinliklerde bilimsel, kültürel ve sanatsal aktiviteler gerçekleştiriliyor.

 

- Etkinlikler İşbirliği Ortamlarını da Sağlıyor -

 

ASÜ Konferans Salonu’nda şenliğin açılış töreni gerçekleştirildi. Tören, Müzik Eğitimi Bölümü hocalarının dinletisiyle başladı. Eğitim Fakültesi Dekanı ve Düzenleme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Süleyman Yılmaz, açılış töreninde yaptığı konuşmasında, üniversitedeki öğrencilerin yaptıkları çalışmalarla kendilerini ifade edebilmesi açısından şenliğin önemli olduğunu belirtti. Yılmaz, Milli Eğitim okullarındaki öğrencilerin de önemli çalışmalar yaptıklarını ifade ederek, “Bu etkinlikler sayesinde kurumlar arası işbirliği ve kaynaşma ortamı da sağlanıyor” dedi. Törende ASÜ eski Rektörü Prof. Dr. Mustafa Acar da kısa bir konuşma yaptı ve üniversitenin 4 yıl içinde geldiği noktayı anlattı. Acar, Rektörlük görevinin sona erdiğini de söyleyerek, katılımcılardan helallik istedi. 

 

- Yaşananların Hepsi Birer Eğitimdir -

 

ASÜ’nün, düzenlediği bilimsel, sanatsal, kültürel etkinliklerle insana ve topluma yönelik sorumluluklarını yerine getirme gayreti içinde olduğunu söyleyen İslami İlimler Fakültesi Dekanı ve Rektör Vekili Prof. Dr. Mehmet Bahaüddin Varol, yaşanan her anın bir eğitim olduğunu ifade ederek, “Etkinliklerin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Üniversitemizde kısa süre önce görev değişimi oldu. Bu noktada Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Mustafa Acar’a, 4 yıl boyunca verdiği emeklerden dolayı teşekkür ediyorum. Etkinliklerin düzenlenmesine katkı sağlayan herkese de çok teşekkürler” dedi. Törende konuşan Vali Şeref Ataklı da şenliğin hayırlı olmasını diledi. Vali Ataklı konuşmasının ardından müzik dinletisi sunan ekibe çiçek, çeşitli proje yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ise hediyeler takdim etti. 

 

Törenin ardından “Proje Sergisi”nin açılışı gerçekleştirildi. Program step, dans, müzik, sportif gösteriler ve Ümit Barış Urhan’ın “Neden Karar Veremiyoruz? Karar Verme ve Algı Hataları” konulu konferansıyla sürdü.