Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, akademik olarak gelişmiş, sportif manada güçlü ve kültür-sanat alanında iç derinliğe sahip bir üniversite için çalıştıklarını söyledi.

Ulusal Biyoloji Eğitim Kongresi’nin ikincisi ASÜ’de gerçekleştirildi. Kongrenin açılışına ASÜ Kurucu Rektörü Prof. Dr. Necdet Sağlam da katıldı. ASÜ’nün kısa süre içinde önemli bir gelişim gösterdiğini ve bu gelişimin kendisini de son derece memnun ettiğini kaydeden Sağlam, Rektör Şahin ve ekibini tebrik etti. Üniversite kurulduğu ilk günden bu yana bir tek çivi dahi çakan herkese emekleri için çok teşekkür ettiklerini kaydeden ASÜ Rektörü Prof. Şahin, “Kurucu Rektörümüz Sayın Prof. Dr. Necdet Sağlam’ı bugün aramızda görmek bizleri son derece mutlu etmiştir. Kendilerine bir kere daha çok teşekkür ediyoruz. Üniversitemiz gerek fiziki, gerekse iç derinlik anlamında hızlı şekilde ilerliyor. Amacımız akademik manada gelişmiş, sportif anlamda güçlü ve kültür-sanat alanında iç derinliği yüksek bir üniversite oluşturmaktır” dedi. Kongre Düzenleme Kurulu Başkanı Prof. Dr. Naim Uzun ve Fen Eğitimi ve Araştırmaları Derneği Başkanı Prof. Dr. Tuncay Özsevgeç’in açılış konuşmalarının ardından Kongre sunumlarına geçildi. Moderatörlüğünü Prof. Dr. Mustafa Yel’in yaptığı kongre açılışında Prof. Dr. Mustafa Kuru “Osmanlı’da ve Cumhuriyetin İlk Döneminde Biyoloji Eğitimi,” Prof. Dr. Necdet Sağlam ise “Bilim ve Üniversite” başlıklı sunumlarını gerçekleştirdi.

143 bilim insanının 89 çalışmayla katkı sunduğu etkinlik belge takdimleri ve Eğitim Fakültesi Müzik Bölümü’nün mini dinletisiyle tamamlandı.