Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Eskil Meslek Yüksekokulu bir yandan öğrenci sayısı ve akademik alt yapı olarak büyürken, diğer yandan sportif ve sosyal manada da hızlı bir şekilde gelişiyor.

Eskil MYO bünyesinde bir okçuluk takımı kuruldu. Süreç içerisinde ulusal ve uluslararası sportif müsabakalara katılmak ve dereceler elde etmek için çalışmalarına başlayan takım, antrenmanlarını aksatmadan sürdürüyor. Üniversitedeki spor yatırımlarına önem verdiklerini, her yıl bir önceki yıldan daha başarılı olmak için çalıştıklarını söyleyen ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, özellikle okçuluk dalında ASÜ’nün ulusal ve uluslararası ölçekte önemli bir yere sahip olduğunu söyledi. Eskil İlçesi’nde de benzeri başarıların elde edilebileceğine dikkat çeken Şahin, “İlçemizdeki okçuluk takımımıza Eskil Gençlik Spor Müdürlüğü, Eskil Belediye Başkanlığı ve Spor Bilimleri Fakültemiz de destek veriyor. Antrenmanlar başladı. İnşallah kısa sürede iyi noktalara geleceğiz” dedi.

Şahin, Eskil MYO’nun büyümesinin ilçenin sosyal hayatına da farklı değerler katacağını söyledi ve okçuluk takımına destek veren herkese teşekkür etti.