Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, sağlık, sıhhat ve birlik içerisinde yeni bir bayrama daha kavuşmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Rahmet, bereket, paylaşma ve arınma olan Ramazan’ın tamamlandığını, ay boyunca gönülleri tesiri altına alan manevi bir iklimin yaşandığını ifade eden Rektör Şahin, “Böylesi güzel bir süreci hayırlarla birlikte bizlere yaşatan Yüce Allah’a şükürler olsun. Ramazan Ayları sadece içinde bulunulan süreçleri değil, hayatın bütününü değiştiren özelliklere sahiptir. Bu nedenle Ramazan dönemdeki kazanımların, hayatın ilahi mesaja uygun bir istikamet bulmasına vesile olmasını diliyoruz” dedi. Kişilerin hayatının en müstesna ve unutulmaz zaman dilimleri arasında bayram sevinçlerinin çok önemli bir yeri olduğunu da kaydeden ASÜ Rektörü, açıklamasında şunları söyledi: “Bayramlar sevgi, anlayış, merhamet ve paylaşma gibi insanı insan yapan özelliklerin en belirgin şekilde yaşandığı günlerdir. Bu özelikleriyle bayramlar insanlar için bir hediyedir. Tüm kırgınlıkları bir kenara bırakarak, birlik ve beraberlik içerisinde yaşanacak bir bayram, toplumsal hoşgörü ikliminin yayılmasına da vesile olacaktır.”

Şahin, açıklamasının sonunda, ASÜ ailesi başta olmak üzere, tüm şehrin ve ülkenin Ramazan Bayramını kutladı; huzur, esenlik, birlik-beraberlik ve sevgi dileklerinde bulundu.