Yapımı devam eden Aksaray Üniversitesi (ASÜ) İslami İlimler Fakültesi’ni (İİF), inşaatı yaptıran hayırsever işadamı Yalçın Kulak’la birlikte gezen Rektör Prof. Dr. Yusuf Şahin, çalışmaların sorunsuz şekilde devam ettiğini belirtti.

Binanın kaba inşaatının tamamlandığını, şu anda dış kaplamaların yapıldığını söyleyen ASÜ Rektörü, iç kısımda da çalışmaların sürdüğünü kaydetti. Hayırsever işadamı Yalçın Kulak’la binayı gezen Rektör Şahin, “Yalçın Bey’e, binanın yapımına sağladığı çok değerli katkılardan dolayı teşekkür ediyoruz. Allah kendisinden razı olsun. Hayırseverlerimizin de desteği ile kampüsümüz hızla gelişiyor. İnşallah kısa zaman sonra İİF kendi binasında eğitim-öğretime devam edecek” dedi. Yalçın Kulak ise şehrine böyle bir hizmeti yapıyor olmaktan mutlu olduğunu söyledi. Kulak, “Hayırlı nesiller yetişmesine katkı vermek benim hayalimdi. Çok şükür bu hayalim gerçek oldu” diye konuştu.

Bina gezisine Rektör Yardımcısı ve İİF Dekanı Prof. Dr. Mehmet Bahaüddin Varol, Yapı İşleri Teknik Daire Başkanı Serpil Doğuş Gümüşsoy ve Hayırsever Yalçın Kulak’ın ailesi de iştirak etti.