İmam Hatip Okulları Platformu, İlçelerdeki İmam Hatip okullarının sorunlarını ve çözüm önerilerini konuştuğu toplantılarını tamamladıktan hemen sonra, İldeki okullar için de istişare toplantısı gerçekleştirdi.

İmam Hatip Okulları Platformu İl Koordinatörü ve Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, memleketin pek çok bakımdan ileri noktalara gitmesinin yanında, milli ve manevi değerlere bağlı yeni nesillerin yetişmesi hususunun da önem arz ettiğini belirterek, bu doğrultuda çalışmalar yaptıklarını söyledi. İmam Hatip Okulları Platformu’nun Aksaray’daki tüm ilçelerde paydaşlarla istişare toplantıları yaptığını, son olarak İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı’nı da gerçekleştirdiğini ifade eden Prof. Şahin, “Ülkemizin yarınlarının bugünden daha iyi olması için yaptığımız çalışmaların hayırlar getirmesini diliyoruz” dedi. Kanuni Anadolu İmam Hatip Lisesi’ndeki toplantı İl Koordinatörü Prof. Dr. Yusuf Şahin Başkanlığında; AK Parti İl Başkanı, Belediye Başkan Yardımcısı, İl Müftüsü, İl Milli Eğitim Müdürü, Defterdar, İlçe Koordinatörleri, Sivil Toplum Kuruluşu Temsilcileri, Okul Müdürleri ve paydaşların katılımıyla gerçekleştirildi.

Düzenlenen toplantıda, yapılan ve yapılabilecek çalışmalar değerlendirildi; var olan sorunların çözümü hususunda fikir alışverişinde bulunuldu.