Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı yazılı bir basın açıklamasıyla kutladı.

Bugünün yükselen Türkiye’sinin temellerinin 29 Ekim 1923’te atıldığını ifade eden Rektör Şahin, aradan geçen 94 yıl içinde ülkenin muasır medeniyetler seviyesine kendi kimliği, kendi inancı ve kendi değerleri ile hızlı adımlarla ilerlediğini belirtti. Gücünü milletten alan sistemlerin nitelikli şekilde büyüdüğünü söyleyen Prof. Yusuf Şahin, bugün bölgesinin istikrar abidesi ve umut ışığı olan Türkiye’nin, pek çok açıdan dünyanın en önemli merkezlerinden olduğunu belirtti. Ekonomi, bilim, kültür, sanat ve demokrasi anlamında her geçen gün biraz daha güçlenen Türkiye’nin, mazlum milletlere de ilham olduğundan söz eden Prof. Şahin, “Cumhuriyetin 100’üncü yılına yaklaştığımız bu yıllarda, milli ve manevi değerlerimize bağlı olarak, evrensel standartlara entegre olabilen, daha çok çalışan, üreten ve istikrarın sürdüğü bir Türkiye için gayret etmeliyiz. Geçmişin tecrübelerini unutmadan geleceğe ilerlememiz gerekiyor. Türkiye, istikrarlı ekonomisi, dengeli büyüme yapısı, sarsılmaz imanı, milleti, hükümeti ve devleti ile yükselişini sürdürmeye devam edecektir. Hiçbir karanlık güç, hain emellerine kavuşamayacak; millete boyun eğdiremeyecektir” dedi.

ASÜ Rektörü Şahin, açıklamasını, “Cumhuriyetimizin 94’üncü yıldönümünü kutluyor, istiklal mücadelesinin tüm kahramanlarını dua ve minnetle anıyorum” şeklinde tamamladı.