Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, bir kurtuluş ve arınma olan Kadir Gecesi’nin tüm insanlık için hayırlara vesile olması dileklerinde bulundu.

Şahin, yazılı bir açıklamayla Kadir Gecesini kutladı. Yüce Allah’ın kullarına sunduğu en önemli kurtuluş fırsatlarından ve ikramlarından birisi olan Kadir Gecesi’nin, kişinin hayatını bütünüyle etkileyebilecek özelliklere sahip olduğuna dikkat çeken Prof. Şahin, Kur’an-ı Kerim’de de bu geceye vurgu yapıldığını anımsattı. Ramazan’ın son günlerinin yaşandığını ve yürekleri bir veda hüznünün kapladığını kaydeden ASÜ Rektörü, “Bir yandan insanları olgunlaştıran ve yoğun şekilde içe dönük muhasebelerin yapılmasına vesile olan Ramazan’a veda edecek olmanın hüznünü, diğer taraftan bir kurtuluş müjdecisi olan Kadir Gecesi’ne kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bin aydan daha hayırlı olan Kadir Gecesi’ni en iyi şekilde idrak etmek, kişisel ve toplumsal hayatımızın olumlu yönde değişmesine vesile olacaktır” dedi.

Şahin, açıklamasını, “Bu mübarek gecenin hayırlara vesile olmasını temenni ediyor; tüm ASÜ ailesine, Aksaray halkına, ülkemize ve İslam âlemine sağlık, sıhhat ve huzur diliyorum” şeklinde tamamladı.