Isparta’da düzenlenen 12’nci “Koç Fest Üniversite Spor Oyunlarında” ve Karabük’te düzenlenen “Koç Fest Okçuluk Türkiye Şampiyonası”nda Aksaray Üniversitesi (ASÜ) takımları önemli başarılar elde etti. ASÜ Okçuluk Takımı 5 kupa, 3 Türkiye rekoru ve 16 madalya alırken, Hentbol takımı Türkiye Şampiyonu oldu. ASÜ Bayan Basketbol Takımı ise turnuvayı 4’üncü olarak tamamladı.

 

Her yıl aldığı önemli dereceler, kırdığı rekorlar ve madalyalarla Türkiye’nin en iyi Okçuluk Takımlarından olan ASÜ Okçuluk Takımı, Karabük’te düzenlenen Koç Fest Okçuluk Türkiye Şampiyonası’na katıldı. ASÜ ekibi Makaralı Yay Erkek, Makaralı Yay Bayan, Makaralı Yay Mix ve Olimpik Yay Erkek kategorilerinde birinci olurken, Olimpik Yay Mix kategorisinde ikinci oldu. Okçuluk Takımı sporcusu Emre Çömez toplam 702 puanla, takım, eleme grubunda 149 puanla ve Makaralı Yay Erkek takımı ise 2 bin 67 puanla Türkiye Rekoru kırdı. Diğer taraftan Isparta'da düzenlenen 12’nci Koç Fest Üniversite Spor Oyunları’na katılan ASÜ Hentbol takımı, Hentbol Süper Lig Erkek Müsabakalarında Türkiye Şampiyonu oldu. ASÜ Bayan Basketbol Takımı turnuvayı dördüncü olarak tamamladı.

 

ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin Okçuluk Takımı Antrenörü Öğretim Görevlisi Kürşat Aktepe’yi, Hentbol Takımı Antrenörü Öğretim Görevlisi Fikret Dursun Can’ı, Bayan Basketbol Takımı Antrenörü Doç. Dr. Tarık Sevindi’yi ve takımların sporcularını kutladı; başarılarının devamını diledi.