Yaklaşık 1 haftadır devam eden Aksaray Üniversitesi (ASÜ) mezuniyet törenleri sona erdi. Bin 118 öğrencinin daha mezuniyet sevinci yaşadığı törenlere, öğrenci yakınları da yoğun ilgi gösterdi.

Törenlerde konuşan ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, mezuniyetin yeni bir başlangıç olduğunu belirtti. Mezun olanların iş bulma ve hayat kurma sürecine başlayacağını kaydeden Rektör Şahin “Ne iş yaparsanız yapın düzgün yapın. Çok iş yapıyor gibi görünüp hiç iş yapmayanlardan olmayın. Bir iş yapın ve onu da en güzel şekilde yapmaya gayret edin” dedi. Katıldığı mezuniyet törenlerinde kız öğrencilerin daha başarılı olduğunu gördüğünü belirten Prof. Yusuf Şahin, “Bundan 20 yıl kadar önce kız öğrenci sayısı okullarda çok azdı. Ancak son dönemlerde kız öğrencilerin sayısı erkekleri yakaladı ve kız öğrencilerimiz son derece önemli başarılar elde etmeye başladı. Bu, Türkiye için umutlandırıcı bir gelişmedir. Kız öğrencilerimize ve onların eğitimlerine önem veren ve destekleyen ailelerine özellikle teşekkür ediyorum” dedi. Okul Müdürlerinin konuşmalarının ardından dereceye giren öğrencilere hediyeleri takdim edildi. Daha sonra ise tüm öğrenciler mezuniyet belgelerini aldı ve kep attı.

Bu yıl Sağlık Yüksekokulu’ndan 129, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’ndan 84, Mühendislik Fakültesi’nden 463, Şereflikoçhisar Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu’ndan 31, Şereflikoçhisar Berat Cömertoğlu Meslek Yüksekokulu’ndan 154 ve Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu’ndan 257 öğrenci mezun oldu.