Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, farklı kurumlarla işbirliği içinde yapılan çalışmaların ortak paydasının Aksaray olduğunu belirtti.

ASÜ Çocuk Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi son derece önemli bir çalışmaya imza attı. Bir çocuk kütüphanesi kurmak için yola çıkan Merkez Müdürü Doktor Öğretim Üyesi Gözde Ertürk Kaya, Şehit Yusuf Çelik Anaokulu idarecileri ile birlikte bu çalışmayı tamamladı. Kütüphanenin açılış töreninde konuşan Rektör Şahin, emeği geçen herkesi tebrik ettiklerini söyleyerek, “Bu son derece önemli ve güzel bir çalışma. İster Üniversite bünyesinde olsun, ister Milli Eğitim bünyesinde olsun bizim için esas önemli nokta Aksaray’dır, onun hizmet alması ve gelişmesidir. Biz bu şehri seviyoruz ve önemsiyoruz. Elimizin her taşa değmesi için çalışıyoruz” dedi. Kütüphanenin hikâyesine dair kısa bilgiler veren ASÜ Çocuk Eğitimi Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürü Doktor Öğretim Üyesi Gözde Ertürk Kaya, kurulan kütüphanenin Türkiye’de ikinci olduğunu belirtti. Okul Müdürü Hatice İnce de, böyle bir çalışmanın içinde olmanın kendileri açısından da gurur verici olduğunu kaydetti.

Yapılan kısa konuşmaların ardından kurdele kesildi ve kitap seçimlerinden tasarımına kadar titizlikle hazırlanan kütüphane katılımcılar tarafından gezildi.