Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, sivil toplum kuruluşları, dernekler ve mesleki odalarla kurdukları uyumlu ilişkilerin devam ettiğini söyledi.

Şahin, farklı kurum ve kuruluş üyelerinin, uygun şartlarda tezsiz yüksek lisans eğitimi almasına imkân sağlayan protokollerin son derece faydalı sonuçlar verdiğini belirterek, bu çalışmanın devam edeceğini kaydetti. Şehre faydalı olmayı temel amaç olarak belirlediklerini ifade eden ASÜ Rektörü, “Geçtiğimiz dönemlerde çeşitli kurum ve kuruluşlara tezsiz yüksek lisansa ilişkin farklı protokoller imzalamıştık. Bu protokoller gereği, muhataplarımızın üyeleri daha uygun şartlarda üniversitemizde eğitim alabiliyordu. Çalışmalardan ciddi bir verim alındı ve bu dönemde de aynı protokollerin devam etmesi yönünde ortak bir fikirde buluşuldu. Hayırlı olmasını diliyoruz” dedi.

Yapılan kısa açıklamanın ardından Milli Eğitim Müdürlüğü, Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası, Aksaray Baro Başkanlığı, Müteahhitler Birliği, Engelliler Derneği, Memur-Sen ve Türkiye Kamu-Sen temsilcileriyle yenilenen protokoller imzalandı.