Aksaray Üniversitesi’ne (ASÜ) Tıp Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Fakültesi kurulması için başlatılan çalışmalar devam ediyor.

Türkiye’de, sağlık alanına yapılan yatırımların karşılığının olduğunu ve bu alanda büyümek için gayret gösterdiklerini söyleyen ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, Aksaray Devlet Hastanesi’nden (ADH) uzmanlarla görüştü. Üniversiteye sağlık alanında yapılan ve yapılması planlanan çalışmalardan bahseden Şahin, ADH heyetinden, planlanan çalışmaların nasıl daha verimli şekilde ilerleyebileceği noktasında bilgi aldı, tecrübelerinden istifade etmek istediklerini belirtti. ASÜ Rektörü, ortak aklın gücüne inandıklarını ifade ederek, “ADH heyetiyle, kurmayı düşündüğümüz Tıp Fakültesi, Sağlık Bilimleri Fakültesi ve Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nü konuştuk, bilgiler ve öneriler aldık. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Amacımız, en ideal şekilde çalışmaları sürdürmek ve netice almaktır. Bu konuda üzerimize düşeni yerine getirmeye çalışıyoruz” dedi.

Kısa açıklamanın ardından ASÜ Rektörü Şahin ve ADH’den gelen uzman heyet, konuyu detaylı şekilde görüştü. Görüşmelerin süreceği belirtildi.