Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, şehirde yapılan ameliyat sayısının ve çeşitliliğinin artmaya başladığını, Tıp Fakültesi’nin gelişimiyle birlikte, sağlık hizmetleri için şehir dışına çıkmaların ciddi manada azalacağını söyledi.

Rektör Şahin, konuk olduğu Kent Radyo’da, Lokman Gümüşsoy ve Mücahit Mercan’ın sorularını cevaplandırdı. Özellikle Tıp Fakültesi’ne ilişkin soruların ağırlıkta olduğu programda ASÜ Rektörü, önemli noktalara dikkat çekti. Akademik kadronun her geçen gün biraz daha geliştiğini, sağlık alanındaki çalışmaların ve eğitim-öğretimin sorunsuz şekilde başladığını kaydeden Şahin, ilk ameliyatların da yapıldığını belirtti. Tıp Fakültesi sürecinin uzun bir yol olduğuna vurgu yapan Rektör Şahin, “A grubu diye tabir edilen ameliyatları yapmaya başladık. Ameliyat sayısı ve çeşitliliği artıyor. Arkadaşlarımız bir yandan hastanede hizmet sunarken, diğer yandan da halkın bilinçlenmesine dair çalışmalar, konferanslar gerçekleştiriyorlar. Bu noktada beklentimiz sabır” dedi. Tıp öğrencilerinin Necmettin Erbakan Üniversitesi’nde eğitime başladıklarını da anımsatan Prof. Şahin, “Fakültemiz oldukça yüksek bir puanla başlangıç yaptı ve 31 öğrencimiz eğitim-öğretime başladı. Bu sayı zaman içinde giderek artacak” dedi.

Yayında; tamamlanan, devam eden ve planlanan yatırımlar, akademik başarılar, öğrenci sayısı, barınma, yeşillendirme gibi konulara dair de kamuoyu bilgilendirildi.