Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, son 2,5 yıl içinde üniversitenin geldiği noktanın geleceğe dair umutları da arttırdığını belirtti.

Belirli aralıklarla akademisyenlerle çalışma ofislerinde hasbihal eden Rektör Şahin, hem onları dinliyor, hem de sorunların ortak akılla çözülmesine dair istişarelerde bulunuyor. İş başına geldikleri günden bu yana hasbihal ziyaretlerini sürdürdüklerini anımsatan Şahin, bu uygulamanın devam edeceğini belirtti. Üniversitenin son 2,5 yıl içinde çeşitli alanlarda oldukça iyi bir noktaya geldiğine dikkat çeken Şahin, yapılan ölçüm ve açıklanan çeşitli raporların da buna işaret ettiğini söyledi. Şahin, el birliği ve uyum içinde çalışmanın başarının anahtarı olduğunu söyledi.

Bu kapsamda İktisat Bölümünden Prof. Dr. İbrahim Bakırtaş, Harita Mühendisliği Bölümünden Doç. Dr. Hediye Erdoğan ve Doç. Dr. Ferruh Yılmaztürk, Okul Öncesi Eğitimi Ana Bilim Dalından Yrd. Doç. Dr. Gözde Ertürk Kara ile görüşen Şahin, sundukları katkılar münasebetiyle akademisyenlere teşekkür etti.