Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, engellilerin hayatını kolaylaştıracak her çalışmaya en samimi şekilde katkı sunduklarını, bu hususta yapılanları önemsediklerini söyledi.

Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) ve Ahmet Yesevi Üniversitesi işbirliği ile Ankara’da “Engelsiz Divan-ı Hikmet” isimli bir program düzenlendi. TİKA Konferans Salonu’ndaki etkinlikte, Ahmet Yesevi’nin -Türkçe’nin ilk yazılı eserlerinden olan- Divan-ı Hikmet isimli eserinin görme engelliler için sesli, işitme engelliler için de işaret dilli olarak anlatıldığı belirtildi. Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız, herkesin Ahmet Yesevi’nin kardeşlik ve dostluk mesajlarından istifade etmesi için böyle bir çalışma yaptıklarını söyledi. Toplantıda, ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin ve TİKA Başkan Yardımcısı Birol Çetin de, çalışmalarda emeği geçenlere teşekkür ettiler.

Toplantının hemen ardından ASÜ Rektörü Şahin, Ahmet Yesevi Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Prof. Dr. Musa Yıldız’ı ziyaret etti. Bu ziyarette iki Üniversite arasındaki işbirliği imkânları konuşuldu.