Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, yakın havzadaki komşu üniversitelerle kurulan işbirliklerini geliştirmek ve yeni projeler üretmek için üzerlerine düşeni yapmaya hazır olduklarını söyledi.

ASÜ Rektörü Şahin, kısa süre önce atanarak görevlerine başlayan Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Akgül’e ve Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mazhar Bağlı’ya, makamlarında tebrik ziyaretlerinde bulundu. Üniversitelerarası ilişkilerin geliştirilmesinin, işbirliği içinde proje üretmenin, var olan potansiyeli birbirine entegre ederek kamu kaynaklarını en etkin şekilde kullanmanın toplumsal faydayı arttıran parametreler olduğunu vurgulayan ASÜ Rektörü Şahin, “Bundan önce olduğu gibi bundan sonra da iyi ilişkilerin devam etmesi amacındayız. Bu manada üzerimize düşeni yapmaya hazırız. Sayın Rektörlerimize yeni görevlerinde başarılar diliyorum” dedi.

Rektör Akgül ve Rektör Bağlı da ziyaretlerin kendilerini memnun ettiğini belirterek, var olan işbirliklerini daha da geliştirmek için üretilecek projelere katkı vereceklerini söylediler. Ziyaretler, karşılıklı görüş alışverişi şeklinde devam etti.