Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, üniversiteyle iş dünyasının uyumlu çalışmasının ekonomik manada önemli kazanımlara vesile olabileceğini söyledi.

ASÜ Rektörü, Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Başkanı Eyüp Dağdaş, Ford Gelişim Otomotiv yöneticisi Mehmet Sait Okur ve Ziraat Bankası Şube Müdürü Yusuf Kara’yı ziyaret etti. Sanayi-Üniversite işbirliğinin ekonomik gelişime ivme kazandırmak için önemli bir unsur olduğuna değinen ASÜ Rektörü, üniversitenin imkânlarını iş dünyasına sunmaya hazır olduklarını söyledi. Laboratuvar imkânlarından söz eden ve sanayicinin ihtiyaç duyabileceği pek çok analizin üniversitede yapılabildiğini söyleyen Prof. Şahin, “Hem akademik ve bilimsel araştırmalar, hem de iş dünyasının gereksinimlerine daha nitelikli cevaplar verebilmek için laboratuvarlarımızı sürekli geliştiriyoruz. Bunun yanı sıra teorik anlamda da iş dünyasıyla işbirliği kurabileceğimiz önemli alanlar olduğunu düşünüyoruz. Bu hususta üzerimize düşeni yapmaya hazırız” dedi. Rektör Şahin, günün sonunda Ziraat Bankası Şube Müdürü Yusuf Kara’yı da makamında ziyaret etti ve kurumlar arası çalışmalardan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

MÜSİAD, Gelişim Otomotiv ve Ziraat Bankası yöneticileri, ziyaretinden dolayı Rektör Şahin’e teşekkür ederek, görevinde başarılar dilediler.