Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, şehrin ticari potansiyelinin geliştirilmesinin, toplumun ekonomik refahını da arttıracak önemli unsurlardan olduğunu belirtti.

Rektör Şahin, Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası (ATSO) Başkanı Ahmet Koçaş’ı makamında ziyaret etti. Koçaş’ın daha önce gerçekleştirdiği tebrik ziyaretine teşekkür eden ve üst yönetimi tanıştıran Prof. Şahin, üniversite-sanayi işbirliği konusunu önemsediklerini ve bunu daha da geliştirmek için üzerlerine düşeni yapmaya hazır olduklarını söyledi. Sanayi ve üretimin gelişmesinin ekonomik büyümeyi ve refahı da beraberinde getireceğini söyleyen ASÜ Rektörü, “Üniversitemizin bu konudaki potansiyelini sanayiye aktarmaya hazırız. Gerek akademik bilgi, gerek teknoloji geliştirme, gerekse laboratuvar gibi imkânlarımızı, Aksaray’ımızın ticaret ve sanayisinin gelişmesi için kullanmak amacındayız. Bu konuda ortak akıl ve istişare ile başarıya ulaşacağımız kanaatindeyim” dedi. ATSO Başkanı Ahmet Koçaş da, üniversiteden yeterli düzeyde istifade etmek gerektiğini ve geliştirilecek işbirliği projelerinin içinde yer almaktan memnuniyet duyacaklarını söyledi.

Ziyarete Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Bahaüddin Varol, Prof. Dr. Hacı Murat Yılmaz ve Prof. Dr. Ayhan Özçifçi ile ATSO Yöneticileri de iştirak etti.