Ulusal Ajans’ın açıkladığı rapora göre Aksaray Üniversitesi (ASÜ), 2006 ve sonrasında kurulan üniversiteler arasında Erasmus+ Öğrenci Staj Hareketliliği sıralamasında, kamu üniversiteleri içinde dördüncü sırada yer aldı.

Rektör Prof. Dr. Yusuf Şahin, ASÜ’nün önemli bir başarıya imza attığını ifade ederek, bu çalışmaların uluslararası bir üniversite oluşturma noktasında önem arz ettiğini vurguladı. Ulusal Ajans verilerinden söz eden Şahin, Erasmus+ Öğrenci Staj Hareketliliğinde 48 devlet ve 33 vakıf üniversitesinin değerlendirildiğini, ASÜ’nün kamu üniversiteleri arasında dördüncü, tüm sıralama baz alındığında ise dokuzuncu olduğunu belirtti. 24 aylık periyotlara göre değerlendirme yapıldığına işaret eden Şahin, “Öğrenci staj hareketliğinde 16 öğrenciyle üniversitemiz önemli başarı elde etti. Uluslararası bir üniversite olmak anlamında Erasmus ve Mevlana programları önem teşkil ediyor. Biz de pek çok protokol imzaladık ve çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.

Rektör Şahin, her başarının arkasında bir ekip olduğunu da vurgulayarak, “Bu çalışmalarımıza katkı sunan tüm arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz” dedi.