Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, öğrenci sayısının her geçen yıl biraz daha arttığını, bunun Aksaray’a hem kültürel, hem de ekonomik önemli yansımaları olduğunu ifade etti.

Rektör Şahin, Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Doğan Ceylan’ı ziyaret etti. Şehrin farklı kesimlerini temsil eden tüm oda ve birliklerle kurdukları müspet ilişkilerin devam ettiğini kaydeden Rektör Şahin, Esnaf Odalarıyla da işbirliği içinde çalıştıklarını vurguladı. Üniversitenin son yıllarda yakaladığı büyüme ivmesinden söz eden ve bu büyümenin şehre kültürel ve ekonomik kazanımları olduğunu söyleyen Prof. Şahin, “Üniversitemiz açısından esnafımız, esnafımız açısından da üniversitemiz çok önemli. Öğrenci kültürünün oluşmasıyla birlikte esnafımızın işletme kültüründe de yenilikler oluyor. Bu, karşılıklı etkilenme dediğimiz bir süreci ortaya çıkartıyor” dedi.

Şahin, ziyareti esnasında, kısa süre önce babasını kaybeden Doğan Ceylan’a bir taziyede de bulundu. Ceylan ise nazik ziyareti münasebetiyle Rektör Şahin’e teşekkür etti ve işbirliği içinde çalışmayı sürdüreceklerini söyledi.