Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Engin Deligöz, Müzik ve Resim bölümlerinin sadece Üniversitenin etkinliklerini çeşitlendirmekle kalmayıp, şehrin sosyal ve kültürel algısının değişimine de katkı sunduğunu belirtti.

Resim Bölümü Doktor Öğretim Üyesi Mustafa Diğler “Her Yeni Doğan Gün Yeni Bir Başlangıçtır,” Doktor Öğretim Üyesi Rasim Soylu ise “Köprüler” temalı kişisel resim sergilerini açtı. Merkezi Konferans Salonu fuaye alanındaki açılış töreninde çalışmalarına dair bilgiler veren Diğler, “Her gün uyuyoruz ve aslında bir bakıma ölüyoruz. Sonrasında ise uyanıyoruz… Bu çok büyük bir nimet. Hazırladığımız 24 eserde, horoz vurgusuyla bu uyanışları anlatmaya çalıştık” dedi. Rasim Soylu ise eserden oluşan sergisine dair şunları söyledi: “Köprü teması ile geçmişten günümüze, maddeden manaya ve bedenden ruha bir ulaşımı vurgulamak istedim. Daha çok renk ve biçimlerle mana âlemini ve ruh güzelliğini tuvallere aktarmaya çalıştık.”

Yapılan konuşmaların ardından katılımcılar sergiyi gezdi ve etkinliğinde son bölümünde Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Engin Deligöz, Diğler ve Soylu’ya belge takdiminde bulundu.