Aksaray Valisi Şeref Ataklı, kısa süre önce göreve başlayan Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin’i ziyaret ederek, tebrik dileklerini iletti.

ASÜ’nün hızla büyüyen bir üniversite olduğunu, hem şehir, hem de Türkiye için değer ürettiğini belirten Vali Şeref Ataklı, “Üniversitemiz akademik anlamda şehrimize çok önemli değerler kazandırıyor. Bu işlevinin artarak devam edeceğine inanıyorum. Sayın Rektörümüze yeni görevinde başarılar diliyorum” dedi. Rektör Şahin ise Vali Ataklı’ya ziyareti için teşekkür ederek, “Şehrimizin önemsediği her konuyu biz de önemsiyoruz. Ortak akıl ve istişare bizim önceliklerimiz arasındadır. Elimizden gelen tüm imkânları şehrimizin ve ülkemizin gelişmesi için kullanacağız” dedi.

Öte yandan Rektör Şahin’i tebrik ziyaretleri devam ediyor. Akademisyenlerin yanı sıra Rektör Şahin’i ziyaret eden ASÜ Kurucu Rektörü Prof. Dr. Necdet Sağlam, Gülağaç Kaymakamı Mehmet Fatih Koca, Ortaköy Kaymakamı Harun Başıbüyük, Güzelyurt Kaymakamı Mustafa Duruk, Defterdar Yardımcısı Mehmet Moğol ve Eşmekaya Belediye Başkanı Tayfur Başkan, başarı ve tebrik dileklerinde bulundular.