Merkez Kampüse Ulaşım 
    
Aksaray Üniversitesi kampusüne şehir merkezinden her 5 dakikada bir hareket eden ve Aksaray Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali’nin yanından geçen özel halk otobüsleri ile ulaşım imkanı bulunmaktadır. 

Aksaray Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu ve Aksaray Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Yerleşkesine  
    Aksaray Meslek Yüksekokulu Aksaray Belediyesi Şehirlerarası Otobüs Terminali’nin karşısında bulunmaktadır. Terminale yürüyüş mesafesindedir.  Şehir merkezinden ise her 5 dakikada bir hareket eden özel halk otobüsleri ile ulaşılabilmektedir. 

Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Yerleşkesine 
    
Şehir merkezinde bulunan Kurşunlu Cami önünden veya Aksaray Lisesi yanından kalkan TOKİ dolmuşlarına binilerek Hastane Durağı’nda inmek vasıtasıyla  Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’na ulaşılabilmektedir.   

Güzelyurt Meslek Yüksekokulu Yerleşkesine 
    
Güzelyurt Meslek Yüksekokulu ilçe merkezinde olup; Aksaray’a Karayolları ulaşımı 47, Tali yol ulaşımı ise 35 km mesafededir. Güzelyurt İlçe Merkezinde Merkez Yukarı Mahalle Prof. Dr. Necdet SAĞLAM Caddesi Numara 11’de İdari Bina, Yine Aynı Cadde üzerinde Numara 13’de tek çatı altında birleştirilmiş yeni Eğitim binası ve Niğde Caddesi üzerinde misafirhanesi, atölyeleri ve yemekhanesi bulunmaktadır. 

Şereflikoçhisar Berat Cömertoğlu Meslek Yüksekokulu ve Şereflikoçhisar Uygulamalı Teknoloji ve İşletmecilik Yüksekokulu Yerleşkesine  
    
Meslek Yüksekokulumuz Ankara’nın Şereflikoçhisar İlçesinde Adana–Ankara E-90 karayolu üzerinde kurulu olup ulaşım son derece kolaydır. Ankara ve Aksaray’dan gelen otobüsler okulumuzun önünden geçmektedir.

Ayrıca Meslek Yüksekokulumuz Şereflikoçhisar Kredi ve Yurtlar Kurumuna 100 metre uzaklıkta olup öğrencilerimizin okula ulaşımı son derece kolaydır. Şereflikoçhisar Kredi Yurtlar Kurumu 132 Kız , 98 Erkek kapasitede olup kapasite artırımı ile ilgili çalışmalar sürmektedir. 

Ortaköy Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Yerleşkesine  
    Aksaray ile Ortaköy ilçesi arasındaki mesafe yaklaşık 50 km olup Aksaray terminalinden her saat başı hareket eden otobüsler ile Ortaköy ilçesine ulaşılabilmektedir. Ortaköy terminali ile Ortaköy Meslek Yüksekokulu arasındaki mesafe 2 km olup özel servis araçları ve taksiler aracılığıyla Meslek Yüksekokulu’na kolaylıkla gidilebilmektedir.  

                           Aksaray Belediyesi Özel Halk Otobüsü Hat ve Güzergah Listesi

HAT GÜZERGAH
1 TOKİ – 4.etap-Nevşehir yolu-Ağaçlı kavşağı –M.Y azıcı kız öğrenci yurdu –Valilik Ek Binası – Emniyet Müdürlüğü – Makas kavşağı – Otogar -Meslek Yüksek Okulu –Galericiler sitesi – Üniversite ( Aynı istikametten TOKİ ye geri dönüş)
2 Fatih Mahallesi – Üniversite hattı.
3 Yavuz Sultan Selim Mahallesi- Atatürk Bulvarı- Hastane – S.G.K – Yunus Emre Mahallesi
4 Yeni sanayi- Büyük Bölcek Mahallesi- Efor AVM
5 TOKİ – Hashas Mahallesi –Çarşı Merkez-Efor AVM
6 Efor AVM -Atatürk Bulvarı ( 40 m lik yol – Cumhuriyet Bulvarı –Necip Fazıl Kısakürek Caddesi – Belediye Caddesi- Büyük Bölcek Köprüsü – Tiyatro Kavşağı- Otogar yolu- Üniversite
7 Polis Meslek Yüksek Okulu-Fen Lisesi- Güzel sanatlar Lisesi –– Otogar – Atatürk Bulvarı – Efor AVM
8 Kurtuluş Mahallesi – Laleli Mahallesi – Efor AVM – Askerlik Şubesi – Selçuk Caddesi – Otogar
9 Otogar – Atatürk Bulvarı –Hastane – S.G.K – Yunus Emre Mahallesi
10 Otogar – E-90 Karayolu – Tacin Mahallesi – Sanayi – Cumhuriyet Bulvarı ( 30 m lik yol )- Atatürk Bulvarı ( 40 m lik yol )-Efor AVM
11 Otogar – Otogar yolu – Atatürk Bulvarı ( 40 m’lik yol )- Cumhuriyet Bulvarı ( 30 m lik yol )-Yeni Valilik binası – Emniyet Müdürlüğü- Tacin Mahallesi-Jandarma Alay Komutanlığı – E-90 Karayolu –Otogar
12 Efor AVM- Atatürk Bulvarı ( 40 m lik yol )- Otogar yolu – Otogar – E-90 Karayolu – Karasu Kavşağı – Hamidiye ( Alaca ) Mahallesi –Organize sanayi
13 Paşacık Mahallesi – Çarşı Merkez
14 Küçük Bölcek Mahallesi- Çarşı Merkez
15 Efor AVM- Atatürk Bulvarı ( 40 m lik yol )- Karasu Kavşağı –Aratol Mahallesi
16 Dağılgan Mahallesi – Hürriyet Mahallesi – Efor AVM
17 Efor AVM- Atatürk Bulvarı ( 40 m lik yol )-Şifahane Mahallesi – Çiftlik Mahallesi – Nakkaş Mahallesi
18 Efor AVM- Nakkaş Mahallesi- Çiftlik Mahallesi – Şifahane Mahallesi –( 40 m’lik yol )- Efor AVM
19 Tatar Sokak – Çarşı Merkez- Efor AVM
20 Kılıçaslan Mahallesi - Çarşı Merkez- Efor AVM