Aile Akademisi Programı Başarıyla Tamamlandı

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Aile Çalışmaları Uygulama ve Araştırma Merkezi, çocuk ve aile iletişiminin psikolojik, bilişsel, sosyal ve duygusal bakımdan daha sağlıklı bir zemine oturması adına son derece önemli çalışmalar gerçekleştiriyor.

Merkez Müdürü Doç. Dr. Şükran Kılıç, kısa süre önce “Aile Akademisi” adı altında çevrim içi, katılım belgeli bir eğitim programı düzenlediklerini dile getirerek, programda ‘Çocukların Duygularını Nasıl Sosyalleştiririz?’ ‘Kariyer Rehberliği ve Ailenin Rolü,’ ‘Erken Çocukluk Döneminde Etkileşimli Kitap Okuma,’ ‘Teknoloji Bağımlılığı,’ ‘Madde Bağımlılığı’ ve ‘Aile Planlaması ve Cinsel Sağlık’ gibi konuların anlatıldığını söyledi. Doç. Dr. Şükran Kılıç, Doç. Dr. Oğuzhan Kırdök, Doç. Dr. Arzu Yüksel, Dr. Öğretim Üyesi Gökçe Karaman, Dr. Öğretim Üyesi Ülkü Bulut, Dr. Öğretim Üyesi Sema Nur Dikmenoğlu, Araştırma Görevlisi Mustafa Yumuşak, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Uzmanı Yalçın Özcan’ın sunumlarını gerçekleştirdiği, Araştırma Görevlisi Hatice Öztürk’ün teknik destek sağladığı Aile Akademisi programı başarıyla tamamlandı.  

ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, aile ve çocuk konusunda yapılan her çalışmanın son derece anlamlı olduğunu belirterek, programın gerçekleştirilmesinde emeği olanlara teşekkür etti.

2318