AK Parti Heyeti Rektör Şahin’i Ziyaret Etti

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, ASÜ’de yeni dönemde iç derinliği arttırmaya yönelik çalışmaların ağırlıkta olacağını söyledi.

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Altınsoy ve Merkez İlçe Başkanı Hamza Aktürk, Rektör Şahin’e nezaket ziyaretinde bulundu. 2015-2019 döneminde ASÜ’de fiziki gelişim ve altyapı çalışmalarına yoğunlaştıklarını, yeni dönemde ise kültür, sanat, akademik çalışmalar gibi, daha çok iç derinliği arttıracak çalışmaların ağırlıkta olacağını belirten Şahin, “Bilindiği üzere Üniversitemiz spor ve sağlık alanında ihtisaslaşan üniversite olarak belirlendi. Yükseköğretim Kurulu ve Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanlığı tarafından koordine edilen ‘Üniversitelerin Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması’ temalı proje çalışmalarımızda mesafe almaya başladık. İhtisaslaşma da bizim iç derinliği arttıracak çalışmalarımız arasında yer alıyor. Bu çalışma, hem ASÜ’ye, hem de şehrimize yeni ufuklar kazandıracak. Hedefimiz, spor ve sağlık kesişen kümesinde Aksaray’ımızı bir cazibe merkezi haline getirmek” dedi.

AK Parti İl Başkanı Hüseyin Altınsoy ve Merkez İlçe Başkanı Hamza Aktürk de, Rektör Şahin’e çalışmaları münasebetiyle teşekkür etti. 

1267