ASÜ “Erişilebilir Üniversiteler” Alanında Üçüncülük Ödülü Aldı

Aksaray Üniversitesi (ASÜ), “2020 Erişilebilirlik Yılı” kapsamında yaptığı engelli dostu çalışmalarla, “Erişilebilir Üniversiteler” kategorisinde üçüncülük ödülüne layık görüldü.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, “2020 Erişilebilirlik Yılı” kapsamında, dokuz kategoride yapılan çalışmaları ödüllendirdi. Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan Hanımefendinin himayelerinde düzenlenen programda, dereceye giren kurum ve kuruluşların temsilcilerine ödülleri verildi. Törene Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk da katıldı. 2020 Erişilebilirlik Yılı kapsamında “Erişilebilir Tasarımlar ve Ürünler,” “Erişilebilir Dijital Uygulamalar,” “Erişilebilir Kamu ve Kurum Kuruluşları,” “Erişilebilir Üniversiteler,” “Erişilebilir Yerel Yönetim Hizmetleri,” “Erişilebilir İşyerleri,” “Erişilebilirlik Sosyal Sorumluluk Projeleri,” “Erişilebilirlik Alanında Bilimsel Çalışmalar ve Projeler” ile “Erişilebilir Medya İçeriği” kategorileri belirlendi. Bu kategorilere dair yapılan çalışmalar jüri ve halkoylaması biçiminde değerlendirildi. ASÜ, “Erişilebilir Üniversiteler” kategorisinde, kampüs içerisinde gerçekleştirdiği engelli dostu uygulamalarıyla üçüncülük ödülüne layık görüldü.

Törene katılan Rektör Prof. Dr. Yusuf Şahin, samimi bir şekilde ve sorumluluk bilinciyle yaptıkları engelsiz kampüs çalışmalarına devam ettiklerini belirterek, “Böylesi önemli bir organizasyonda üçüncü olarak ödüle layık görülmek, istikametimizin doğru olduğuna dair kanaatimizi pekiştirmekte ve bizlere daha fazlasını yapabilme cesareti vermektedir” dedi.

6352