Emekli Memur-Sen Yöneticileri Rektör Şahin’le Görüştü

Rektör Prof. Dr. Yusuf Şahin, Aksaray Üniversitesi’nde (ASÜ) ahde vefa projeleri kapsamında çok sayıda çalışma yapıldığını ve bu çalışmalara zaman içinde devam etmek istediklerini söyledi.

Emekli Memur-Sen İl Temsilcisi Bilal Bilecik ve beraberindeki heyet, Rektör Şahin’e nezaket ziyaretinde bulundu. Ziyarette yaptığı açıklamada ahde vefaya dikkat çeken ve ASÜ’de bu önemli hasletin bir yansıması olarak çok sayıda iş üretildiğini dile getiren Rektör Şahin, “Birikimleri ve deneyimleri ile şehre kendi alanlarında katkı sunmuş pek çok büyüğümüzle belgesel çekimleri yaptık. Ahde vefa çalışmaları olarak adlandırdığımız proje kapsamında şehit aileleri ve gazilerimizle de benzeri çekimler yapıldı ve hazırlanan belgeseller kamuoyu ile paylaşıldı. Biz, insani hasletlere duyarlı bireyler yetiştirmeye çalışıyor ve konuya somut üretimlerle dikkat çekmeye gayret ediyoruz. Sendika yöneticilerine ziyaretlerinden dolayı teşekkür ediyor, çalışmalarında başarılar diliyoruz” dedi.

Emekli Memur-Sen’in kısa süre önce teşkilatlanmasını tamamladığını ve faaliyetlerine başladığını söyleyen İl Temsilcisi Bilal Bilecik de emeklilerin hak ve hukuk mücadelelerine katkı sunmak amacında olduklarını vurguladı.

2151