Güzelyurt Önemli Bir Tarih ve Turizm Merkezidir

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, Güzelyurt İlçesi’ndeki tarihi ve turistik değerlerin daha geniş kitlelerce tanınması adına yapılan çalışmalara, akademik bağlamda gereken desteği vermeye çalıştıklarını söyledi.

Rektör Şahin, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayhan Özçifçi ile birlikte Güzelyurt Kaymakamı Nurullah Cemil Erciyas’ı ziyaret etti. Salgın sürecinden geçildiğini ve bu sürecin, gündelik pratikler başta olmak üzere, hayatın bütününü etkilediğini anımsatan Prof. Şahin, “Güzelyurt İlçemiz için turizm son derece önemli ve yaşanan Salgın bu sektörü de etkiliyor. Umuyoruz en kısa sürede süreç atlatılacak ve hayat normalleşecek” dedi. İlçenin tarih ve turizm potansiyelinin farkında olduklarını ve Üniversitenin bu husustaki akademik birikimini paylaşmaktan büyük bir memnuniyet duyduklarını söyleyen Rektör Şahin, “İlçemizde bulunan Güzelyurt Meslek Yüksekokulumuz gerek eğitim-öğretim gerek sosyal ve kültürel faaliyetler gerekse bilimsel çalışmalarla, İlçemizin değerlerinin daha geniş kitlelerce bilinmesi için çalışmaktadır. El birliği içinde bu çalışmalara devam edeceğiz” dedi.

Yapılan kısa değerlendirmenin ardından Kaymakam Nurullah Cemil Erciyas, ziyareti münasebetiyle Rektör Şahin’e teşekkür etti.

953