İhtisaslaşan Üniversitelerin Rektörleri Ankara’da Toplandı

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, ihtisaslaşma sürecinin, yeni dönemde üzerine yoğun olarak eğilecekleri ana konulardan birisi olduğunu söyledi. 

Çeşitli alanlarda ihtisaslaşan üniversitelerin Rektörleri, Ankara’da düzenlenen toplantıda bir araya geldi. YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Naci Gündoğan başkanlığında düzenlenen toplantıda, üniversitelerin sürece dair yaptıkları çalışmalar değerlendirildi. Prof. Gündoğan, “Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşması Projesi” ile üniversitelerde eğitim-öğretim faaliyetlerine ek olarak, yenilikçi, bölgesel kalkınma odaklı ve potansiyelin etkin kullanımını temel alan yaklaşımların uygulanmasının hedeflendiğini söyledi. Toplantıda ASÜ Rektörü Şahin de, Aksaray’da “Spor ve Sağlık” alanında süren ihtisaslaşma çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Gerek kurum içi, gerekse kurum dışı paydaşlara süreci etraflı şekilde anlattıklarını ve somut projelerin ortaya çıkmaya başladığını kaydeden Şahin, yeni dönemde üzerine yoğun şekilde eğilecekleri ana çalışma konularının başında ihtisaslaşmanın geldiğini vurguladı.

Toplantı, üniversitelerin kendi çalışma alanlarına dair yaptıkları ve planladıkları çalışmaların istişaresi ile tamamlandı. 

8897