İhtisaslaşma, Şehrin Genelini Kapsayan Bir Süreç

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, spor ve sağlık alanındaki ihtisaslaşma çalışmalarının şehrin genelini kapsayan bir süreç olduğunu söyledi.

Rektör Şahin, Aksaray’ı Türkiye Voleybol Federasyonu 2’nci lig 3’üncü Grupta başarıyla temsil eden Kuzeyboru Aksaray MTAL Voleybol Takımını ziyaret etti. Atatürk Spor Salonu’ndaki antrenmanda takım oyuncuları ve Başantrenör Gökhan Asal ile hasbihal eden Şahin, şehirde sporla ilgili yeni bir hikâye oluşturmanın gayretinde olduklarını belirtti. Bu işin ASÜ ve şehrin tüm dinamiklerinin gayretleriyle şekillenebileceğine dikkat çeken Prof. Şahin, “Biz, spor ve sağlığın kesiştiği kümede, üretime dönük ve sürekliliği olan projeler yapmaya çalışıyoruz. Oldukça iyi bir mesafe aldığımızı söyleyebiliriz. Yeni projeler geliştirmek adına şehrimizde faaliyet gösteren spor kulüplerimizi ziyaret ediyor, takım oyuncuları ve yöneticileriyle görüşüyor, fikirlerini alıyoruz. Bu sürecin, şehrin tüm dinamiklerinin katkılarıyla daha anlamlı bir zeminde ilerleyebileceğini biliyoruz. Hedefimiz, Aksaray’ı spor ve sağlıkta bir cazibe merkezi haline getirmek, üretim ve organizasyon kültürünün yeni bir ufuk kazanmasına öncülük etmektir” dedi. Başantrenör Gökhan Asal ise ziyareti münasebetiyle Rektör Şahin’e teşekkür etti ve takımın ligdeki son durumuna ilişkin bilgiler aktardı.

Rektör Şahin’e ziyareti esnasında Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Engin Deligöz, Spor ve Sağlık Alanında İhtisaslaşma Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Lalehan Akyüz ve Koordinatörlük çalışanları da eşlik etti. Ziyaret, sporculara tatlı ikramıyla tamamlandı.

1963