İşlerimizi, Kaynakları Verimli Kullanarak Planlıyoruz

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, kaynakları en verimli biçimde kullanarak toplumsal karşılığı yüksek işler üretmeye çalıştıklarını ve bunun, büyüme stratejilerinin önemli bir parçasını oluşturduğunu söyledi.

Güzelyurt Meslek Yüksekokulu (MYO) Müdürü Öğr. Gör. Erdem Baysal’ı ziyaret eden ve okuldaki çalışmaların son durumuna dair bilgiler alan ASÜ Rektörü Şahin, belirli bir plan dâhilinde ve en isabetli şekilde tüm akademik birimlerin ihtiyaçlarını karşılamaya gayret gösterdiklerini söyledi. Laboratuvarlar, atölyeler, derslikler, etkinlik mekânları, ders materyalleri, bina içi ve dışı düzenlemeler… Son altı yıl içinde tüm bunlar ve çok daha geniş bir alanda yaptıkları çalışmalarla ASÜ’nün büyümeye devam ettiğini kaydeden Şahin, “Fiziki bakımdan kampüsümüzde önemli diye adlandırılabilecek bir eksiğimiz kalmadı. Zaman içerisinde ortaya çıkan ihtiyaçlara da en hızlı biçimde karşılık veriyoruz. Büyüme stratejilerimizi sürekli gözden geçiriyor ve en isabetli çalışmaları üretmeye çalışıyoruz. Burada bizim dikkat ettiğimiz temel hususlar, kaynakları verimli kullanmak ve ortaya çıkan işin toplumsal karşılığının yüksek olması. Güzelyurt MYO için de gerek fiziki gerekse akademik bakımdan pek çok çalışmayı tamamladık. Kısa ve orta vade için planlanan kimi çalışmalar da zaman içerisinde hayata geçmiş olacak” dedi. Okul Müdürü Öğr. Gör. Erdem Baysal da Rektör Şahin’e destekleri münasebetiyle teşekkür ederek, süren ve başlaması planlanan projelerin son durumu hakkında bilgiler aktardı.

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ayhan Özçifçi ve Güzelyurt MYO idarecilerinin de katıldığı toplantıda eğitim-öğretim süreçleri de görüşüldü.

962