Kuzeyboru Son Derece Önemli ve Anlamlı Başarılar Elde Ediyor

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, kadınlar voleybolda Aksaray’ı başarıyla temsil eden ve bu alanda yeni bir heyecan oluşturan Kuzeyboru Kadın Voleybol Takımına moral ziyaretinde bulundu.

Sportif bakımdan Kuzeyboru’nun son derece önemli bir başarı örneği olduğunu ve gerek Sultanlar Ligine yükselme gerekse ligde göz dolduran bir başarı grafiği yakaladığını kaydeden Rektör Şahin, “Takımın tüm oyuncularını, teknik heyetini ve yönetimini tebrik ediyoruz. Aksaray için çok önemli ve anlamlı başarılar elde ediliyor. Temennimiz bu başarıların devam etmesi. Bilindiği üzere ASÜ, spor ve sağlıkta ihtisaslaşan bir Üniversite. Bu bağlamda biz, Kuzeyboru ile çeşitli etkinlikler yaptık. İlerleyen süreçte farklı çalışmalar da yapmak ve şehrimizdeki profesyonel spor kültürünün gelişmesine katkı sunmak amacındayız” dedi. Kuzeyboru’nun lige çok iyi bir başlangıç yaptığını, son haftalarda ise grafiğin inişli-çıkışlı bir seyir izlediğini ifade eden Şahin, “Oyuncularımız ve teknik heyetimiz gidişatı pozitife çevirecek güce ve bilgiye sahip. Biz her zaman kendilerinin yanındayız” dedi. Başantrenör Tuncay Öcal da ziyareti münasebeti ile Rektör Şahin ve beraberindekilere teşekkür ederek, çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Rektör Şahin’e ziyareti esnasında Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Engin Deligöz ve ASÜ Spor ve Sağlık Alanında İhtisaslaşma Koordinatörü Dr. Öğr. Üyesi Lalehan Akyüz de eşlik etti.

1356