Mezuniyet Törenleri Tamamlandı

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) 2022 yılı mezuniyet törenleri tamamlandı. 28 Haziran-1 Temmuz tarihleri arasında yapılan törenlerde 4 bin 300 öğrenci mezuniyet sevinci yaşadı.

Dört gün boyunca farklı fakülte ve okullar, belirlenen gruplar halinde stadyum ve salon etkinliklerine katıldı. Törenlerin açılış programı ASÜ Atletizm Stadyumu’nda, diğerleri kampüsteki çeşitli salonlarda gerçekleştirildi. Rektör Prof. Dr. Yusuf Şahin, büyük bir coşkuyla mezuniyet törenlerinin tamamlandığını, törenlerin sorunsuz şekilde gerçekleşmesine katkı sunan tüm çalışma arkadaşlarına teşekkür ettiğini söyledi. Farklı akademik disiplinlerde öngörülen eğitimleri tamamlayan ve yeni bir hayata merhaba diyen mezun öğrencileri tebrik eden Prof. Şahin, “Mezun olmak öğrencilerin hayatlarındaki en önemli dönüm noktalarından birisidir. Her birisi için artık yepyeni bir hayat var. Ancak mezun olmak öğrenme sürecinin bittiği anlamına gelmiyor. Tüm mezun öğrencilerimizden kendilerini sürekli yenilemelerini, değişen çağı iyi okumalarını, akli gelişimlerine ek olarak ruhi ve fiziki gelişimlerine de ihtimam göstermelerini bekliyoruz” dedi.

Şahin, öğrencilerin üniversiteyle olan bağlarını koparmamalarını da isteyerek, sözlerini şöyle tamamladı: “ASÜ büyük bir aile. Her yıl bu aileye binlerce öğrenci katılıyor. Biz sizi çok seviyoruz ve her zaman yanınızdayız…”

- Törenlerden Kısa Notlar -

* 17 akademik birim için toplu ve bireysel 15 tören düzenlendi ve törenler yaklaşık 20 saat sürdü.

* Törenlere protokol mensupları, akademisyenler, öğrenciler ve öğrencilerin yakınları katıldı.

* Törenlerde Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Ayhan Özçifçi, Prof. Dr. Engin Deligöz ve Prof. Dr. İbrahim Bakırtaş ile fakülte dekanları, okul müdürleri ve dereceyle mezun olan öğrenciler konuşmalar yaptı.

* Fakülte, okul ve bölümlerini dereceyle bitiren öğrencilere plaket ve belgeleri verildi.

* Dereceye giren öğrencilerin yaklaşık yüzde 75’i kız öğrencilerden oluştu.

* Törenlerin sorunsuz bir biçimde tamamlanabilmesi için organizasyonlarda akademik ve idari onlarca personel görev aldı.

* Törenlere katılamayan öğrenciler ve yakınları için etkinlikler, elektronik ortamda canlı şekilde yayınlandı.

 

2499