Öğrenciler Hayallerindeki Öğretmeni Karikatürlerle Anlattı

Aksaray Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nin farklı birimleri bir araya gelerek, Öğretmenler Günü’ne özel, karikatürlerden oluşan bir sergi düzenledi.

Sosyal Tesisler Fuaye alanındaki serginin açılışında konuşan Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Bakırtaş, tüm öğretmenlerin gününü kutladı ve serginin hazırlamasına emek verenlere teşekkür etti. Serginin hazırlanış sürecine dair bilgiler veren Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Arzu Doğru, öğrencilerin önce 21’inci yüzyıl öğretmen becerilerine dair bilgiler aldığını ve temel konulara dair dersler gördüğünü, ardından karikatürleri hazırladığını belirtti. Resim-İş Eğitimi Anabilim Dalı Başkanı Dr. Öğretim Üyesi Semra Kılıç Karatay ise farklı birimlerin iş birliği ile karikatürlerden oluşan bir sergi açıldığını söyledi ve öğrencilerin, “Geleceğin öğretmenleri nasıl olmalı?” sorusuna, hazırladıkları karakalem karikatürle cevap verdiğini dile getirdi.

37 eserin yer aldığı sergide Müzik Bölümü öğrencileri mini bir dinleti sundu. Program, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. İbrahim Bakırtaş’ın katılım belgesi takdimi ile tamamlandı.

2980